Nullkulu

Nullkulu

kuidas eemaldada puuki koeralt?

Kuidas eemaldada puuk koeralt

Kui olete koeraomanik, teate, kui oluline on see, et teie koer oleks terve ja õnnelik. Üks asi, mis võib takistada koerte tervist ja õnne on puugid. Puugid on väikesed parasiidid, kes toituvad koerte verega ja võivad olla ohtlikud, kuna nad võivad kanda mitmesuguseid haigusi. See artikkel annab teile konkreetseid näpunäiteid selle kohta, kuidas eemaldada puuke oma koeralt.

Mis on puugid?

Puugid on väikesed arahnilised putukad, kes toituvad loomade verest. Nad on levinud peaaegu kõikjal maailmas ja tavaliselt elavad rohtunud, metsalistel ja muudel sellistel kohtadel, mis pakuks neile varju ja toitu. Puugid võivad levida koerte ja inimeste naha kaudu, mistõttu on alati väga oluline olla ettevaatlik. Samuti on oluline mõista, kuidas eemaldada puuk koeralt õigesti, kuna vale meetodi kasutamine võib teie koera tervist kahjustada.

Miks on puugid ohtlikud?

Puugid võivad olla ohtlikud, kuna nad võivad kanda mitmesuguseid haigusi. Mõned haigused, mida puugid võivad kanda, on Lyme’i tõbi, babesioos, anaplasmoos ja Rocky Mountaini laiguline palavik. Kui teie koer on nakatunud ühe nendest haigustest, võib see põhjustada tema tervise halvenemist ja isegi surma. Seetõttu on äärmiselt oluline õppida, kuidas eemaldada puuk koeralt õigesti.

Kuidas teada saada, kas teie koeral on puuk?

Puukide valimine koera nahast ei ole alati lihtne. Kuid korrapäraselt peaks oma koera kontrollima, kuna kiire avastamisel saate puugi koeralt ohutult eemaldada. Enamasti võite leida puugi koeral naha peal. Puugid on väikesed ja tihti on raske neid palja silmaga avastada. Kuid need võivad olla näha koera kõrvade taga, õlgadel, kaenlaalustes, rinnal ja kubemes.

Kuidas eemaldada puuk koeralt?

Kui olete avastanud puugi koera nahal, võite tunda ennast kiusatusena puugikohe eemaldada. Siiski on oluline, et eemaldaksite puugi õigesti, et vältida nakkustohtu või puugi pea jäämist koera naha alla.

Järgige neid juhiseid, kuidas eemaldada puuk koeralt õigesti ja ohutult:

Kui teie koer laseb tal, ümbritseb puuk puugi naha tihedalt.
Kasutage peene otsaga pintsettid, asetage see puugi pea lähedale.
Haarake peenikesega pintsettidega puugi pea tihedalt kinni. Ärge pigistage liiga tugevalt, et puugi pea ei jääks kinni.
Tõmmake pikalt ja aeglaselt väljapoole, hoides pintsettid puugipugast.
Kui puuk ei tule välja, lõpetage kohe eemaldamine ja pöörduge veterinaararsti poole.

Kuidas koera hammustuse kohast hoolitseda?

Kui olete eemaldanud puugi koeralt, on oluline hoolitseda koera hammustuskoha eest, et vältida nakkusohtu. Puhastage hammustuskoha ümbrus õrnalt veega ja seebiga. Külastage veterinaararsti koera vereproovi andmiseks ja testimiseks puukide levitatavate haiguste suhtes. Jälgige oma koera tervislikku seisundit, et tagada, et ta ei tunneks end haigena ega halvasti.

Järeldus

Puugid on ohtlikud väikesed putukad, kes võivad kanda ka haigusi, mis mõjutavad nii inimesi kui ka koeri. Seetõttu on äärmiselt oluline õppida, kuidas eemaldada puuk koeralt õigesti ja ohutult. Õige puugieemaldamise meetod aitab vältida nakkusohtu ja kaitsta teie koera tervist. Kui teie koer on nakatunud puukidega levitatava haigusega, konsulteerige kohe veterinaararstiga ja järgige nende juhiseid raviks.