Nullkulu

Nullkulu

kuidas arvutit kiiremaks muuta?

Kuidas arvutit kiiremaks muuta: 10 kasulikku nippi

Arvutiteatega tegelevad inimesed teavad, et kümne minuti jooksul võib arvutist saada kohmakas, ebameeldiv ja ebamugav seade, mis ei vasta enam nende ootustele. Aga ärge muretsege – see artikkel annab teile kümme praktilist nippi, mida saate kasutada, kui soovite oma arvutit kiirendada ja tõhusamaks muuta.

Vabastage kõvakettaruumi

Liiga palju tarkvara ja muud tüüpi faile võivad põhjustada kõvakettaruumi puudust, mis mõjutab tulemuslikkust. Vabastage kõvakettaruumi, kustutades ebavajalikud failid ja programmid. Tarkvaradeinstallimine on kiire viis ruumi vabastamiseks. Samuti on võimalik faile pilveteenuste abil või välisel kõvakettal salvestada.

Defragmenteerige kõvakettad

Kõvakettad, eriti need, mida kasutatakse sageli, lagunduvad probleeme tekitavaks. Defragmenteerimine tähendab kettaruumi optimeerimist nii, et selle sisu saaks tõhusamalt kasutada. See vabastab ruumi, parandab tõhusust ja võib oluliselt vähendada vigade tekkimise võimalust.

Eemaldage pahavara

Pahavara võib olla ka tõsine probleem, mis mõjutab teie arvuti tõhusust. Küberkurjategijad võivad oma programmid tahtmatult arvuti kasutajale suruda, põhjustades arvutis probleeme. See võib põhjustada kappavat ekraani ja teisi probleeme. Häid antiviirus- ja antimalware programmide kasutamine võib aidata vältida nende tüüpi probleeme.

Käivitage ainult vajalikud programmid

Regulaarselt käivitatakse mitmeid programme, mida tegelikult ei kasutata. See võib mõjutada arvuti kiirust ja tõhusust. Kasutage ainult vajalikke programme ja eemaldage üleliigsed programmid.

Kiirendage käivitusprotsessi

Kui arvuti käivitub liiga aeglaselt, siis võib sellele olla mitu põhjust. Mitmed programmid käivitatakse arvuti kaudu automaatselt, ka siis, kui te neid ei käivita. Need programmid võivad oluliselt aeglustada teie arvuti käivitamise protsessi. Käivitamisprotsessi kiirendamiseks on mitu võimalust. Näiteks saate eemaldada taustpilte, muuta käskude ajastust ja taaskäivitada arvuti.

Optimeerige kasutatavat tarkvara

Tarkvaraoptimeerimine võib aidata mõjutada arvuti kiirust. Näiteks võib tarkvara regulaarne uuendamine aidata parandada selle tõhusust. Samuti saate tarkvara uuendamise abil optimeerida arvutit.

Süsteemiaja ajakava all

Süsteemiaja ajakava alla panek on kasulik, sest see võib aidata vältida vaeva ja aeglustamist, kui arvuti on töötanud liiga kaua. Selle meetodi kasutamine annab arvutile võimaluse puhata ja taastuda, mistõttu on ta endiselt kasutajatega tõhus.

Eemaldage paroolid automaatühenduse loendi

Paroolid võivad teie arvutit aeglustada. Kui tarbetult laiendate automaatühenduste nimekirja, on teil suurem tõenäosus veakoodide ja probleemide tekkeks. Teie arvuti tuvastab palju programme, arvutini jõudvaid andmeid ja IP-aadresse. Seetõttu on oluline hoida automaatühenduse nimekiri võimalikult lühikesena.

Vabastage RAM

Kui palju rakendusi sul arvutis korraga töötab? Loomulikult, mida rohkem programme korraga avate, seda enam vajate RAM-i. Kui arvutis on vähe RAM-i, võib see mõjutada arvuti kiirust ja tõhusust. Kui sul on vaja palju programme avada, saad kasutada süsteemi muutmisprogrammi, nagu CCleaner või Wise Care, mille abil saad vabastada RAM-i.

Uuendage arvuti riistvara

Kui eespool mainitud meetodid teie arvutit kiiremaks ei teinud, siis võib olla aeg arvuti riistvara uuendada. Arvuti riistvara uuendamine võib olla kallis, kuid see võib tõesti aidata parandada arvuti kiirust ja tõhusust, samuti tulemuslikkust.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt on arvuti kiirus ja tõhusus tavaliselt seotud mitme erineva faktoriga, sealhulgas tarkvara, riistvara ja muud tüüpi seadmetega. Käesolev artikkel andis kümme praktilist nippi, mis aitavad teie arvutit kiiremaks teha. Järgige neid lihtsaid samme ja te eristute teistest arvutikasutajatest, kes otsivad alati võimalusi, kuidas parandada oma arvuti tõhusust.