Nullkulu

Nullkulu

kui vanu rehve võib kasutada?

Kui vanu rehve võib kasutada

Kui olete autoomanik, siis teate, et rehvid on üks auto olulisemaid osi. Kui rehvid on korras, on teil stabiilne sõit ja parem haarduvus teega. Kuid aja jooksul vananevad rehvid ja seetõttu tuleb neid aeg-ajalt välja vahetada. Aga millal on õige aeg vahetada rehve ja kas vanu rehve saab üldse kasutada? Selles artiklis räägime sellest, millal on aeg rehvid välja vahetada, kui vanad rehvid saab veel kasutada ja kuidas hoida oma rehve heas seisukorras.

Kui kaua rehvid kestavad?
Rehvide eluiga sõltub mitmest faktorist, nagu sõidustiil, ilmastikuolud, sõidu sagedus ja rehvide korrapärane hooldus. Üldiselt soovitatakse rehve vahetada iga 5-6 aasta tagant või kui rehvide mustrijääk on alla 3mm.

Millised on märgid rehvide vahetamisest?
Kui rehvide mustrijääk on alla 3mm, on see kindel märk sellest, et on aeg rehvid välja vahetada. Samuti võib rehvide kumm kuluda või mõraneda, eriti kui rehvid seisavad pikka aega külmas ja kuivas kohas. Kui märkate selliseid muutusi oma rehvides, siis on aeg need välja vahetada.

Kas vanu rehve saab veel kasutada?
Vanu rehve saab veel kasutada, kuid tuleb arvestada, et vananemisprotsess mõjutab rehvide omadusi. Kui vanad rehvid jäävad seisvasse autosse pikema aja jooksul, võivad need hakata hapnema ja kaotada kummijõu. Rehvide kumm muutub aeglaselt kõvemaks, mistõttu on väiksem haardumine teega ja suurem oht libisemiseks. Kui rehvid on seisnud külmas ja kuivas kohas, võivad need ka kaduda ja kaotada oma kuju.

Kuidas hoida oma rehve heas seisukorras?
Rehvide heas seisukorras hoidmiseks on oluline neid regulaarselt kontrollida ja hooldada. Rehve tuleks kontrollida korrapäraselt, et teada saada, millal need vajavad väljavahetamist. Rehve tuleks hoida puhtana, sest mustus võib söövitada rehvide kummi. Rehviparanduskomplekti kasutamisel tuleb kindlasti järgida tootja juhiseid ning rehvipumbaga täita õiget rõhku. Vale rõhk võib põhjustada rehvide enneaegset kulumist ja suuremat kütusekulu. Lisaks tuleb rehve hoida sobival temperatuuril ja niiskustasemel, et nad saaksid oma eluea maksimumi hoida.

Kokkuvõte
Rehvid on üks auto olulisemaid osi ning nende seisukorra jälgimine on väga oluline. Kui rehvide mustrijääk on alla 3mm või kui rehvide kumm on kulunud või mõranenud, on aeg need välja vahetada. Vanu rehve saab veel kasutada, kuid rehvide omadused muutuvad aja jooksul ning see võib ohustada autojuhi turvalisust. Rehvide hea seisukorra tagamiseks tuleb neid regulaarselt kontrollida ja hooldada.