Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida rehve?

Kuidas valida rehve

Kui soovid muuta oma auto sõitu ohutumaks ja mugavamaks, on üks tõhus viis valida õiged rehvid. Kuidas valida rehve, mis sobivad sinu sõidukile ja juhtimise tingimustele? Siin on mõned soovitused.

Vaata auto kasutusjuhendit – Sellest leiad info kohta, milliseid rehve tootja soovitab. Siin on kirjas sobiva suuruse, koormusindeksi ja kiiruseindeksi rehvide nõuded. Kui sa ei leia kasutusjuhendit, võib informatsiooni leida olemasolevate rehvide küljest või pöördu spetsialisti poole.

Otsusta, millisesse sõiduklassi kuulub sinu auto – Rehvid tuleb valida vastavalt sõiduklassile: sõiduauto, maastur, kaubik, jne. Rehvid erinevad vastavalt sõiduklassile, mida sa kasutad.

Mõtle erinevate rehvitüüpide vahel – On olemas mitmeid rehvitüüpe nagu talverehvid, lamellrehvid, suverehvid, jne. Vali rehv, mis sobib kõige paremini sinu sõidustiili ja sõidutingimustega.
Talverehvid sobivad libedatele ja lumistele teedele; suverehvid on kavandatud kuiva ja soojema ilma jaoks ning lamellrehvid kannatavad paremini jäist ja lörtsist teed.

Vali õige rehvimuster – Rehvimustrid on erinevad sõltuvalt kasutusviisist – kui sõidad linnas, vali tavapärane rehvimuster, kui sõidad maanteel – tasemeline disain. Nii et vali rehvimuster, mis sobib kõige paremini juhitingimustega.

Vaata hinna ja kvaliteedi suhet – Vali rehv, mille hind on mõistlik ja kvaliteet, mis on tagatud kõikide hindadega. Kalli rehvi valimine ei taga alati head kvaliteeti, samas kui odavad rehvid ei pruugi olla kvaliteetsed. Nii et hind-kvaliteedi suhe on väga oluline tegur.

Veendu, et rehvis on piisavalt haardumist – Haardumine on väga oluline omadus. Oluline on kontrollida, kas rehvidel on piisavalt mustri jäänuseid, millel on teie auto kõrvalistujate ohutus, kui on vaja pidama jääda kõige ootamatuimas olukorras.

Jälgi müra – Rehvid, mis tekitavad liigset müra, võivad olla ebamugavad. Vali rehv, mis pakub mugavust ja vaikust.

Kokkuvõtvalt, kui mõtled, kuidas valida rehve, siis leia sobiv auto tüüp, vaata auto kasutusjuhendit, mõtle, kuhu sa sõidad, otsusta rehvitüübi, mustrite ja hinna kvaliteedi suhte üle ning ole tähelepanelik haardumise ja müra seisukohalt. Tänu nendele soovitustele leiad kindlasti need rehvid, mis sobivad su sõidukile ja sinu sõidustiilile.