Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasutada tupekuule?

Kuidas kasutada tupekuule: Täielik juhend

Tervisliku tupe hoidmine ja tugevdamine on oluline osa iga naise heaolust. Üks viis seda saavutada on kasutades tupekuule. Tegemist on väikeste, raskete kuulikestega, mis paigaldatakse tuppe, et aidata kaasa tupe lihaste tugevdamisele ja vaagnapõhja toonimisele. Täna räägimegi sellest, kuidas kasutada tupekuule ning millised on nende kasutamise eelised.

Millised on tupekuulid?

Tapekuulid koosnevad raskema kaaluga kuulidest, mis on ümbritsetud kergete materjalidega, nagu näiteks silikoon või plastik. Olenevalt kuulide komplektist võivad need olla erineva kaaluga ning kuju ja suuruse poolest erinevad.

Üldiselt on selliste kuulide kasutamine suunatud tupelihaste treenimisele ja tõhustamisele, mis omakorda võib aidata parandada urineerimise kontrolli, tihendada tundeid seksuaalvahekorra ajal ning säilitada tervislikku vereringet vaagnapõhjas.

Kuidas valida õiged tupekuulid?

Kõige olulisem on valida õiged raskused. Paljud kuulide komplektid sisaldavad erineva raskusega kuulet ja tootmisfirma kirjeldab, mis kaal sobib kõige paremini tupe lihaste tugevdamise treeninguks ja millekski muuks. Üldiselt võivad algajatele sobida kergemad kuulid ja kogenud naistele raskemad kuulid.

Lisaks kaalule tuleks arvestada ka materjali ja kuju valikuga. Enamus tupekuulide komplekte sobivad kõigile, kuid mõned kuulid on mõeldud spetsiaalselt pärast sünnitust või menopausi perioodi naised. Samuti on olemas erinevat tüüpi kuulid, millel on erineva kuju, näiteks munakujulised või ovaalid.

Kuidas paigaldada tupekuulid?

Enne tupekuulide kasutamist on oluline tutvuda tootja juhenditega ning pöörata tähelepanu nende korrektsel asetamisele tuppe.

Tavaliselt sisaldavad tupekuulide komplektid juhiseid ning nende kasutamisel peaksid järgima järgmisi samme:

– Peske käed korralikult, et vältida nakkuste teket.
– Valige kuulid, millega soovite täna harjutada
– Kandke veepõhist libestit kuulidele, et nende paigutamine oleks lihtsam ja meeldivam.
– Istuge mugavalt allapoole, avage jalad laiali ja asetage kuulid tuppe. Enamik komplektid sisaldavad ka spetsiaalset rakendust, mis võib kuulide paigutamist lihtsamaks muuta.
– Kui olete paigutanud kõik kuulid tuppe, võite alustada kergeaegseid treeninguid. Jalgadel seistmistes, koridorks kõndimine võivad aidata kuulefektiivselt liigutada.

Kui kaua tuleks tupekuule kasutada?

Alguses on soovitatav harjutada vähemalt 15 minutit päevas, suurendades seda järk-järgult. Sõltuvalt kuulide kaalust ja teie personaalsest kogemusest, võib treening- ja kasutamisaja varieeruda. Üldiselt ei ole soovitatav kasutada tupekuule kauem kui 8 tundi järjest, samuti ei ole soovitatav kasutada kuule kõige kõrgemal tööndavatel intensiivsustel või pärastinväetamiseesimets esimesi kolme kuud.

Millised on tupekuulide eelised?

– Tugevdavad tupelihaseid
– Parandavad urineerimise kontrolli
– Tõhustavad vahekorra ajal tundeid
– Parandavad vereringlust vaagapõhjas
– Aitavad ennetada vaagnapõhja organeid langust.

Tüüpiliselt kasutatakse tupekuule seksuaaltervise eesmärgil, kuid need võivad aidata ka naistel, kes soovivad raseduse ajal või pärast vähendada kuseteede probleemide tihedust ning tugevdada lihaseid.

Pärast regulaarset treeningut on vaja juhenditega tutvuda, et kuulid peaksid korralikult kasutama – desinfitseerima ja panema tagasi komplekti pakendisse. Kuule võib kasutada pikka aega, kuid nende suurema kasutamisel ja hooldamisel peate muretsema – perioodiliselt tuleb kuule asendada uute komplektidega.

Järeldus

Täna rääkisime sellest, kuidas kasutada tupekuule – vahendist, mis aitab naistel tugevdada tervisliku tupe lihaseid ja aktiivselt ennetada vaagnapõhjaorganeid laskumist. Vaadake alati tootjajuhiseid ja ärge kasutage tupekuule rohkem kui 8 tundi järjest. Me loodame, et see artikkel andis piisavat infot jajuhtnööre, kuidas kasutada tupekuule mugavalt ja usaldusväärselt.