Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt võib teha tattoo?

Kui Vanalt Võib Teha Tattoo?

Tänapäeval on tattood või tätoveeringud väga levinud ja paljud inimesed kaaluvad selle protseduuri tegemist. Siiski on oluline teada, millal on sobiv aeg ja vanus selleks. Kui oled huvitatud tattoost ja soovid kindlaks teha, millal on kõige parem aeg selle tegemiseks, siis oled sa jõudnud õigesse kohta.

Käesolev artikkel annab vastuse küsimusele, millal on sobiv aeg teha tattoo. Käesolev artikkel on koostatud eesti keeles ja siin on kõik spetsiifilised üksikasjad, mida vaja teada.

Mida Tähendab Tattoo?

Tattoo on permanantne kunstiteos, mis on loodud kasutades värvipigmenti, mida süstitakse naha alla. Need värvipigmendid on püsivad ja kui tattoo on loodud ja fikseeritud, see ei kao.
Üldiselt süstitakse värvipigmenti naha alla väikese nõelaga. Tattoo kujunduse võib luua isegi väga lihtsatena, kuid enamikul juhtudel eelneb sellele pikk protsess, mille käigus tehakse kujutis valmis.

Kuidas Tattood Eesti Kultuuris On Muutunud?

Kui vanasti oli tattoo pigem keelatud, siis tänapäeval saab seda lubatud. Enne seda aga oli too Eesti vana traditsioon, kus lastele tehti tätoveeringud, et hoida haigused eemal. Eesti rahvuslik kultuur on täis selliseid traditsioone, Metsiku Eesti folkloori raamat aga kirjutab muutustest, mis viisid tattoo nüüd selleni, kus me ta täna teeme.

Mis Vanus on Sobiv Tattoo Tegemiseks?

Ei ole ühtset vanust, mil võib teha tattoo, kuid see on seotud pigem füüsilise küpsusega kui kronoloogilise vanusega. Tavaliselt on kõige soovitatavam aeg tattoo tegemiseks siis, kui olete oma füüsiliselt küpsuses ning kehakujundus on muutunud väga vähe.

Mehed võivad alustada tattoo tegemist juba 18-aastaselt, kuna nad jõuavad puberteedi faasi natuke varem kui tüdrukud. Siiski on oluline arvestada, et süstida või teha tööd nahaga enne täieliku küpsuse saavutamist võib olla ohtlik.

Tüdrukute jaoks on oluline oodata, kuni rindade ja üldiselt kehakujunduse areng on lõppenud. See tähendab, et tüdrukud võiksid tavaliselt oodata 20-aastaseks ning alles seejärel teha otsuse tattoo tegemise kohta.

Miks on Oluline Oodata Füüsilise Küpsuseni?

Oluline on oodata füüsilise küpsuseni seetõttu, et keha läbib märkimisväärseid muutusi ja naha säilitamine võib olla keeruline. Lisaks sellele on keha paranemisvõime seotud keha küpsuse tasemega ning nooremad inimesed on nõrgema immuunsussüsteemiga.

Mis Põhjustab Ebaõnnestunud Tattoosid?

Tattoode planeerimisel, joonistamisel ja teostamisel on äärmiselt oluline võtta arvesse parimaid tavasid. Vale tehnika, teraapia ja seadmete kasutamine võib põhjustada järgmisi probleeme:
– Ebakorrapärased kujundused
– Kriitilised infektsioonid
– Ebapiisav jõud, mis võib põhjustada valu
– Noorele nahale süstimine, mis põhjustab tõsiseid vigastusi.

Kokkuvõtteks

Tatoo tegemine on täiesti normaalne protseduur, kuid seda on oluline teha õigel ajal. Seda tuleks teha alles siis, kui olete piisavalt küps füüsiliselt ning keha muutused on lõppenud. Kui otsustate teha tattoo, veenduge, et valite professionaalse kunstniku, kes järgib parimaid tavasid ja kasutab kõrgeimat taset seadmeid.

Kokkuvõtvalt, kui märkate, et hakkate endale tätoveeringut mõtlema, siis oodake füüsilise küpseni ning valides omale tattoo salongi, veenduge, et valite helde käega salongi, kes kasutavad igasuguseid vajalikke seadmeid ning on professionaalsed oma valdkonnas. Selleks, et vältida edasisi probleeme ja tagasiulatuvalt väärtegevusi, tuleks kindlaks teha ainult parim salong, kes teab, mida teha.