Nullkulu

Nullkulu

mis peab ülevaatusel olema?

Mis peab ülevaatusel olema?

Autoomanikena on meil kohustuslik läbida regulaarselt tehnoülevaatus, et tagada meie sõiduki ohutus ja hea töökindlus. Kuid enne, kui me õigeaegselt tehnikaülevaatusele ilmume, on oluline mõista, millised osad meie autol peavad olema ülevaatuseks korras.

Selles artiklis arutleme ülevaatusel nõutavate osade üle ning annan ka mõned nõuanded, millele tähelepanu pöörata enne ülevaatust.

Pidurid

Pidurid on kõige olulisemad osad, millele tähelepanu tuleb pöörata, sest need tagavad meie autol adrenaliinirohkestel seiklustel ohutuse. Tehnoülevaatuse jaoks on vajalikud pidurikettad, -klotsid ja -voolikud, samuti pidurivedeliku tase ja kvaliteet. Kui teil on kahtlusi oma pidurite toimimises, on soovitatav need enne ülevaatust kontrollida.

Esi- ja tagasild

Kuna sild on auto aluseks, peavad esi- ja tagasild olema ülevaatuseks ideaalses seisukorras. Selle kontrollimisel peate veenduma, et kõik sildade detailid ning need ise oleksid terve struktuuriga. Soovitatav on enne ülevaatust lasta oma auto esisild üle vaadata, kuna see teeb teestabile liikumise mugavamaks

Rattad ja rehvid

Veenduge, et teie ratastel ja rehvidel ei oleks mingeid vigu. Rattapoldid peavad kinni olema, samuti tuleb kontrollida rehvide mustrit ning kas korrosiooni vältimiseks on piisavalt tsementi.

Valgustus

Teine oluline punkt, mida tuleb kontrollida, on valgustus. Veenduge, et teie tuled oleksid täielikult toimivad, sealhulgas esituled, suunatuled, tagatuled ja pidurituled. Kuna valgustus tagab sõiduki nähtavuse ja ohutuse, peaks see olema kontrollitud enne igat pikemat sõitu.

Esiklaas ja muud klaasid

Auto läbivaatuse käigus võtab kontrollija grupinõudeid toodete kohta ja need puudutavad ka klaase. Pesurid, kuivatid ja kõik muud nõutavad klaasid peavad olema ideaalses töökorras. Kui teie esiklaasil on kriimustusi, pragusid või muid defekte, on soovitatav need enne ülevaatust parandada.

Põhjakate ja tagasilla heitgaas

Veenduge, et teie auto põhjakate ja tagasilla heitgaasi süsteem oleks korras. Põhjakate peab olema korrektne ja tagasilla heitgaasi süsteemis ei tohiks olla lekkeid. Kui teil on kahtlusi, on soovitatav need probleemid parandada enne, kui teid kontrollitakse.

Kokkuvõte

Kui läheneb teie proovitöö peab tingimata üle minema ülevaatuse, võtke aega, et oma sõiduki seisukord üle vaadata ja veenduda, et kõik vajalikud osad oleksid korras. Selle lõpp-punktid on juba nimetatud: pidurid, esi- ja tagasild, rattad ja rehvid, valgustus, esiklaas ja muud klaasid, põhjakate ja tagasilla heitgaas. Samuti on hea mõte enne ülevaatust käia oma mehhaaniku juures, kes aitab teil teie auto ideaalsesse seisu viia.

Tehnoülevaatuse nõuetega kursis olemine aitab meil tõepoolest meie sõidukeid õigel ajal hooldada. Olge kindel, et teete oma osa. Sellega tagate nii oma kui ka teiste liiklejate ohutuse ja kannate aega huvi oma masina heaperemeheliku käsitsemise vastu.