Nullkulu

Nullkulu

mis peab autos olema?

Mis peab autos olema?

“Kas teadsid, et autosõidu ohutus sõltub otseselt sellest, kui hästi oled varustatud?” See on väide, mida sa võid kuulda iga päev, kuna meie turvalisus sõltub sellest, milline on meie auto varustus. Nii et mis peab autos olema, et tagada ohutu ja mugav sõit? Selles artiklis vaatleme lähemalt kõike, mida peaksid teadma auto varustusest.

Autokütus
Autokütus peaks olema esimene asi, mida vaadata, kui soovid autoga sõita. Enne kütuse paaki sisestamist veendu alati, et sa kasutad sobivat kütust oma autole. Vale kütus võib põhjustada probleeme mootorile, mis võib lõpetada kuluka parandusega. Kütusenäidikul peaks alati olema piisavalt kütust, et jätkata sõitu ning et hoida ohutust, peaksite veenduma, et kütusenäidik töötab korralikult.

Rehvid
Rehvid on teine oluline tegur, mis võib mõjutada sõiduohutust. Veendu, et su rehvid on piisavalt täis pumbatud ja et nende mustri sügavus on lubatud piirides. Liiga madal rõhk võib põhjustada sõiduajal ebatavalist kulumist, samas kui liiga kõrge rõhk võib takistada haardumist. Kui rehvimustrite sügavus on liiga madal, peab see olema vahetatud. Rehvitöökoda saab aidata kindlaks teha, millal on aeg rehvid välja vahetada.

Pidurid
Ohutute pidurite tagamine on sõidu kõige olulisem aspekt. Veendu, et pidurid töötavad korralikult, et sõita ilma ootamatute pidurduste või muude probleemideta. Kontrolli pidurivedeliku taset regulaarselt, kuna see võib viidata probleemidele pidurisüsteemiga. Kui midagi on kahtlane, siis lase pidurid kindluse mõttes üle vaadata oma autoteeninduses.

Valgustus
Sõites halva nähtavusega kohtades, nagu vihm, lumi või pimedus, võivad valgustuled olla elupäästjad. Seega veendu, et su auto esilaternad, tagumine tuli ja päevatuled on korras. Kui mõni tuli ei tööta korralikult, siis vii auto kohe hooldusesse, et see ära parandada.

Turvavööd
Turvavööd on sõiduohutuse olulised elemendid, kuna need aitavad juhti ja kaasreisijaid tagasi hoida õnnetuse korral, vältides nii tõsiseid vigastusi. Veendu, et turvavööd on korralikult paigaldatud ning et need toimivad hästi.

Klõps – pinguta vööd!
Vaskulaarne raputusündroom ehk kas Põhja poole terve nahaga?

Paigaldatud lisavarustus
Mõned autod on varustatud erinevate lisavarustustega, näiteks stereosüsteemide, GPS-i, turvasüsteemide jms. Kui sul on lisavarustust, veendu, et see on paigaldatud korralikult ning et see ei mõjuta auto sõidukiirust. Kui sul on kahtlusi, siis sama hästi teha ka lisavarustuse kontroll hoolduses.

Hüdrauliline vedrustus
Paljud tänapäevased autod on varustatud hüdraulilise vedrustusega, mis sobib ideaalselt mööda teed sõitmiseks. Kui sinu autos on hüdrauliline vedrustus, siis veendu, et see töötab korralikult ja ei näita ükskõik mida. Vastasel juhul võib see sundida sind sõitu katkestama ja auto hooldusesse viima.

Kokkuvõte
Autoga sõitmine võib olla lõbus ja mugav, kuid see võib olla ka ohtlik, kui meie autod on halvasti varustatud. Enne sõidu alustamist veendu alati, et kõik on korras, mis aitab hoida sind ja kaasreisijaid turvalisena. Võtke aega, et regulaarselt üle vaadata auto varustus ning hooldada seda, kui on vaja. Nii tagad endale kindla ja ohutu sõiduelamuse ning hoiad oma kaaslased turvalisena.