Nullkulu

Nullkulu

kus peab helkur olema?

Kus Peab Helkur Olema?

Helkurist on saanud üks kõige olulisemaid turvavarustuseid liiklusohutuse tagamiseks nii jalakäijatele kui ka jalgratturitele. Kuid kuhu ja kuidas seda täpselt paigaldada? Käesolevas artiklis räägime sellest, kus helkur peab olema ja kuidas seda õigesti kasutada.

Kõigepealt, mida tähendab peegeldav helkur? Helkur on peegeldav materjal, mis läikib eredalt igast suunast, kajastades tagasipeegeldunud valguskiirt. Seda võib kinnitada erinevatesse kohtadesse.

Kuidas valida sobiv koht helkuri kinnitamiseks?
Helkuri paigaldamisel on vastavalt selle asukohale mitmeid võimalusi. Jalgade juurde saab panna kas pükstele või kingadele, käejuures kinnitatakse see tavaliselt käe või randme juurde, seljas olles asetatakse see seljakoti või õlarätiku külge. Seda võib paigaldada ka turvavööle autodes.
Üks oluline aspekt helkuri kinnitamisel on selle kõrgus. Jalakäijana peab helkur olema märgatavalt kõrgemal kui autosõitja, seega võiks jalgratturite ja jooksjate puhul olla helkur kinnitatud kõrgemal, nt õlgade kõrgusel. Käe peal menetledes aga peaks helkur olema randme kohal.

Kas helkur on kohustuslik?
Eesti teeliikluse seadus ütleb, et peale pimedat kella aega peab jalakäijal olema kaasas helkur. Rattal istuja või lapsevankri juht peab kandma pimedatel ajal või halvema nähtavuse korral spetsiaalselt sellele otstarbele valmistatud helkurit – Voonikhalli või Fluorescent punast, v.a juhtudel, kus sõiduk on varustatud piisava arvu eespool nimetatud värvusega valgusallikatega. Seega on helkuri kasutamine liikluses kohustuslik ja kohustuskohad tuleks kindlaks määrata sõidu ajal.

Kui kaua helkur kestab?
Kõik helkurid kannatavad lõpuks kulutamist, kui neid kasutatakse iga päev või on pidevas kasutuses. Üldiselt on tavaline helkur kasutuskõlblik umbes ühe aasta jooksul, kuid selle täpne eluiga sõltub kasutatud materjalist, ehitusest ja sellest, kui sageli seda kasutatakse. Helkuri kontrollimine on oluline, et tagada, et see oleks hooldatud ja töökorras kõigil aegadel.

Kas helkuri kasutamine on piisav tagamaks turvalist liiklemist?
Loomulikult ei saa helkur tagada liiklemisel absoluutset turvalisust, kuid see võib siiski aidata vähendada õnnetuste riski. Samuti on oluline, et jalakäijad tunneksid alati oma liikluskäitumist, hoiaksid tähelepanu kindlasti, liiguksid helkuri juuresolekul alati vastavalt liiklushõngule, pigem jooksmise asemel kõnniks, eriti neil pimedatel aegadel või muu halva nähtavuse korral. Kuna pimedal ajal on liiklemine keerulisem, võivad täiendavad turvavarustused päästa elusid.

Kokkuvõte
Helkur on loodud, et aidata inimesi pimedal ajal liikudes. Selle kasutamine võib olla kohustuslik ja selle kinnitamisel tuleks järgida mõningaid norme. Oluline on ka teada, kui sageli tuleks helkurit kontrollida ja vahetada, et tagada selle korrektne toimimine. Helkuri kasutamine ei anna jalakäijale absoluutset turvalisust, kuid see võib siiski aidata vähendada õnnetuste riski. Seega, kui soovite enda ja oma lähedaste turvalisust liikluses tagada, toimige turvavarustuse kasutamise kohta käivate nõuete järgi!