Nullkulu

Nullkulu

kui suur telekas osta?

Kui suur telekas osta

Teame, et telekatehnoloogia on viimastel aastatel kiiresti arenenud. Seetõttu võib uue teleka ostmisest saada üsna suur dilemma. Telekad on muutunud mitte ainult välimuse, vaid ka suuruse osas. Tegeleme selles artiklis just viimasega, et aidata teil otsustada, millise suurusega telekat osta.

Suurus on kõik, aga kas see on alati parim valik? Enne ostu sooritamist peaksite teadma, mida otsida, et valida just õige suurusega ekraan.

Millist suurust valida

Kui valite teleka suurust, peate arvestama oma vaatamiskaugusega. Mida lähemal vaatate, seda väiksem peaks ekraan olema. Kauguse ja ekraani suuruse arvutamiseks saate kasutada järgmisi tabeleid:

– 32 tolli ekraan: vaatamiskaugus 1,5 meetrit
– 40 tolli ekraan: vaatamiskaugus 2 meetrit
– 46 tolli ekraan: vaatamiskaugus 2,5 meetrit
– 55 tolli ekraan: vaatamiskaugus 3 meetrit
– 65 tolli ekraan: vaatamiskaugus 4 meetrit
– 75 tolli ekraan: vaatamiskaugus 4,5 meetrit
– 85 tolli ekraan: vaatamiskaugus 5,5 meetrit

Seega kui istute teleka ees 3 meetri kaugusel, peaks ekraan olema vähemalt 55 tolli. Kui aga oled 5 meetri kaugusel, peaks ekraan olema vähemalt 75 tolli.

Milline resolutsioon valida

Resolutsioon on teine ​​oluline tegur teleka ostmisel. Mida suurem on resolutsioon, seda parem on pildi kvaliteet. Tänapäeval on kõige levinumad teleresolutsioonid 4K ja 1080p.

1080p resolutsiooniga teleka ekraanil on 1920 pikslit lai ja 1080 pikslit kõrg. See võib aga mõjutada resolutsiooni, kui istute liiga lähedal.

4K resolutsiooni korral on ekraanil 3840 pikslit lai ja 2160 pikslit kõrg. See tähendab, et kuvatav pilt on üldiselt teravam ja selgem.

Seinale riputamine

Teine enda jaoks oluline faktor, mida kaaluda, on kuidas kinnitada telekat seina külge. Kasutades seinakinnitustehnikat, saate oma telekat kinnitada nii, et see võtab ruumis vähem ruumi.

Kui olete kindlaks teinud, milline suurus on õige ja olete soovitanud uurida 4K resolutsiooni, siis on teil aeg mõelda seinakinnitustehnikatele. Mõelge kindlasti vajalikele tööriistadele ja valige õige platvorm kindlalt kinnitamiseks seina külge.

Järeldus

Kokkuvõttes tuleb kõige olulisem aspekt välja selgitada, milline suurus sobib teie vaatamiskaugusele. Siin tasub tegutseda hoolikalt, et telekat ei valitaks liiga väikseks või suureks. Samuti tasub valida 4K resolutsioon, kuna see annab parema pildikvaliteedi ja selguse. Ja lõpuks, tasub oma teleka paigutus hoolikalt läbi mõelda nii, et see oleks ruumis turvaline ja oleks nähtav kõigist vaatenurkadest.

Tahame märkida, et antud artikkel on sisaldab soovitusi teleka ostmisel, kuid otsuse teete ikkagi teie. Kuid loodame, et see artikkel on aidanud teil teha õiget valikut ning on muutunud teile abiks. Soovime teile head ostlemist!