Nullkulu

Nullkulu

kui suur on hektar?

“Kui suur on hektar”: kõik, mida pead teadma

Kas oled kunagi kuulnud sõna “hektar” ja tunned, et Sa ei tea täpselt, mida see tähendab? Ära muretse, sest selle artikli jooksul toome esile absoluutselt kõik, mida Sa hektari kohta teadma pead!

Mis on hektar?

Hektar on maaüksuse mõõtühik, mis esindab ühte neljandikku hektomeetrist ruudus (10 000 m²). Selle kasutusala tõttu on hektar leidnud rakendust enamasti põllumajanduses, metsanduses ja maastikuarhitektuuris. Kuid ta leidub ka kinnisvaraarenduses, kartograafias ja muudes ruumilistes rakendustes.

Kui palju on hektar?

Nagu mainitud, on hektar võrdne nelja neljandikuga hektomeetrist ehk 10 000 m²-ga. Praktilisemas mõttes võib 100×100 meetrise maaüksuse kohta nimetada hektariks.

Kuidas hektarit mõõdetakse?

Hektarit mõõdetakse erinevalt olenevalt sellest, kus ja kuidas see on rakendatud. Põllumajanduses kasutatakse sageli GPS-satelliitide ja kaasaegsete mõõteriistade abil, kuid selle võib teha ka traditsioonilisemalt, kasutades mõõdunööri ja kasutades varem olemasolevaid piire.

Metsanduses mõõdetakse hektarit erinevalt, sõltuvalt metsa suurusest ja tüübist. Tavaliselt kasutatakse GPS-i ja ilmakindlaid kaameraid, et mõõta puude kõrgust ja läbimõõtu.

Kuidas teada saada, kas maalapil on hektar?

Selleks, et teada saada, kas mingi maaüksus on hektar, on vaja kasutada mõõteseadmeid. Kui Sul juhtub puuduma selline seade, võid kasutada ka Google Maps’i, mille abil saad avastada konkreetse ala maa mõõtmeid.

Kuidas kasutada hektarit?

Hektarit saab kasutada erineval moel ning erinevates tööstusharudes. Põllumajanduses viitab hektar reeglina ühele kultiveeritavale alale, kus kasvatatakse erinevat süvistaimestikku. Põllumajandusmaa kasutatakse ka hobuste ja veiste karjatamiseks.

Metsanduses kasutatakse hektareid metsamaa mõõtmiseks ja ka metsamajanduse aspektide jälgimiseks.

Kinnisvaraarenduse valdkonnas mõeldakse hektarina maatükki, mis on piisavalt suur, et siia sopiv maja või elupiirkond rajada. Samuti kasutatakse hektarit mõnikord hotelli- ja puhkusekeskuste mõõtmiseks.

Kokkuvõte

Hektar on maaüksuse mõõtühik, mis esindab ühte neljandikku hektomeetrist ruudus (10 000 m²). Tegemist on mitmekülgse ja kõikjal kasutatava mõõtühikuga – selleks, et määrata maa suurenemist või mõõta metsamaad, kasutavad erinevad tööstusharud hektarit. Hektar on lähemalt uuritud ning Sa tead nüüd selle mõistega seoses palju rohkem!