Nullkulu

Nullkulu

kui suur on aafrika?

“Kui suur on Aafrika?”

Aafrika on maailma suurim manner, mis katab ligi 30 miljonit ruutkilomeetrit. See on koduks üle miljardi inimese ja lõpututele looduslikele ressurssidele. Aafrika on ka oma looduse ja loomastiku poolest hämmastav.

Mis on Aafrika geograafia?

Aafrika geograafiast rääkides on oluline mainida, et see on väga mitmekesine manner. See koosneb 54st sõltumatu riigist ning kuuest territooriumist. Aafrika ulatub põhjast lõunasse 8 000 km ja idast läände 7 500 km. Suured veekogud, nagu Vahemeri, Punane meri, India ookean ja Atlandi ookean, ümbritsevad seda. Manner jaguneb kaheks peamiseks piirkonnaks: Saharan- Aafrika ja Sub-Sahara Aafrika. Saharan-Aafrika hõlmab Põhja-Aafrikat, ümbritses Sahara kõrbekliima ja on suuremalt jaolt islamiusuline. Sub-Sahara Aafrika hõlmab suuremat osa lääne- ja keskmist Aafrikat ning sellel on lähedased ajaloolised ja kultuurilised sidemed Vaikse ookeani saartega.

Aafrika rahvastiku koosseis

Enam kui miljardi elanikuga on Aafrika maailma suuruselt teine ​​kontinent. Kõige suurem rahvastiku tihedus on Sahara kõrbest lõuna pool ja maagilise Niiluse orus. Suured rahvastiku tihedused asuvad ka Lääne- ja Ida-Aafrika rannikualadel. Aafrika päritolu inimesi nimetatakse afrikaneriteks. Väiksema rahvalembega riigid on igapäevaelus tavaliselt palju aktiivsemad kui suurema rahvaarvuga riigid.

Aafrika keeled

Aafrikas on rohkem kui 2000 keelt, mis on pärit erinevatelt hõimudelt ja piirkondadelt. Suurimad keeled on araabia, suahiili ja inglise keel. Kuid igas Aafrika riigis on oma riigikeel, nt Lõuna-Aafrika Vabariigis on afrikaani ja hollandi keel ametlikud keeled. Igas piirkonnas on ka oma dialektid ja kõnepruuk.

Aafrika majandus

Aafrika majanduse tugisamba moodustavad põllumajandus ja loodusvarad. Aafrikas on kõige enam põllu- ja karjakasvatusega tegelevaid inimesi ning enamik maailma loodusest hinnalisematest ressurssidest asuvad Aafrika riikides. Neil on suured toornafta-, teemantide-, kulda-, vase-, nikli-, raua- ja plaatina-kaevandused. Aafrika majandus on aga viimase kümnendi jooksul mujalt maailmast sõltuvusetuks muutunud.

Aafrika kultuur

Aafrika rikkalik kultuur on üks tema kõige suuremaid varasid. See on sügavalt juurdunud pärimuslikules kommetes, muusikas, tantsus, kunstis ja moes. Igas Aafrika riigis on oma ainulaadne kultuur, millele on suur mõju olnud kolonisaatoritel ja sisserändajatel. Näiteks on Lääne-Aafrikas levinud trummi- ja pärimuskultuur. Kunst, käsitöö ja skulptuur on samuti olulised kultuuri osad.

Lõpetuseks, Aafrika on oma võlu ja mõistatuste poolest üks maailma salapärasemaid kohti. Käies seal ja õppides oma rikkalikust kultuurist ning muust pärandist, oleme saanud positiivseid kogemusi, mis tõestavad, et Aafrika on kahtlemata koht, kuhu tuleks igaühel kunagi minna.