Nullkulu

Nullkulu

kus asub aafrika?

Kus asub Aafrika?

Aafrika on meie planeedil suuruselt teine ​​kontinent 30,3 miljoni ruutkilomeetri suuruse territooriumiga. See asub ekvaatori lähedal, põhja pool Tropiku Emajõge. Läänes piirneb Atlandi ookeaniga, põhjas Vahemerega ja idas India ookeaniga.

Aafrika on kuulus oma mitmekesise kultuuri ja värvika ajaloo poolest. Suur osa kontinendist jääb kuumadesse ja kuivadesse piirkondadesse, kuid leidub ka troopilisi metsi ja lopsakaid jõgede orge, mida asustavad loomariigis mitmekesised elusolendid.

Mõnikord võib Aafrika seostuda sõdadega, vaesusega ja haigustega. See on aga ainult osa tõest. Nagu igal teisel kontinendil, on Aafrikal ka oma head ja halvad küljed.

Aafrika asukohast lähemalt: omapärased territooriumid

Aafrika on tuntud oma omapäraste geograafiliste omaduste poolest. Selle kontinendi territoorium on erinev kõigest, mis meil seni teada. Näiteks leidub Somaalias maailma ainus omalaadne terava kujuga paekivimoodustis, mis tuntud kui Gharri Ridge.

Kenya territooriumil Asub maailma kõige suurema soojusega asula nimega Dallol, kus temperatuur võib ulatuda koguni 45 kraadini.

Aafrika asukohast lähemalt: olud siinmail

Aafrikas on erinevalt teistest maailmajagudest enamat rahvastiku hälvusi: enam kui 2000 erinevat rühma. Igal rahvusgrupil on oma kultuurid, keeled ja traditsioonid.

Kliima on kuum ja päikesepaisteline. Aafrika äärealadel sajab vähe, kuivõrd see asub lähemal ekvaatorile, kus on väikesed kalde erinevused. Muu hulgas suurem osa kontinendist saabub talvel vihmahooaeg.

Tegelikult on Aafrika põud ja loodusõnnetused tõsised probleemid, mis mõjutavad kogu kontinendi toiduga varustamist. Seetõttu on oluline teha koostööd ja lahendada need probleemid koos.

Aafrika ajalugu

Aafrika ajalugu on väga rikas ja mitmekesine. Kontinendi lugu ulatub tagasi sajandite taha. Aafrika pärandi hulka kuuluvad suured tsivilisatsioonid nagu Egiptus, Kush, Zimbabwe ja Mali.

Aafrika ja Euroopa ajalugu allkirjastasid sageli ebaõiglased lepingud ja kontinendi ressursid said Euroopa riikide valduseks. See omakorda stimuleeris vabadusvõitlust, mis sai oluliseks osaks kontinendi ajaloost.

ÜLEVAADE

Üldiselt asub Aafrika ekvaatori lähedal, põhja pool Tropiku Emajõge. Kontinendi territooriumil leidub erilisi omadusi nagu savannid ja metsad. Aafrika on rikas mitmekeelse ja mitmekultuurilise rahvaga, kelle traditsioonid ja kultuurid väga erinevad. Ajaloo seisukohalt on Aafrika mänginud olulist rolli paljudes tsivilisatsioonides ja on kujunenud võimsateks riikideks.

Välistades stereotüübid, on oluline meeles pidada, et Aafrika on ainulaadne ja mitmekesine kontinent, mis on omamoodi koodiraamistik ja see muudab ta meie planeedi üheks erilisemate kontinentide seast.