Nullkulu

Nullkulu

kui palju alkoholi võib üle piiri tuua?

Kui palju alkoholi võib üle piiri tuua?

Eesti on tuntud oma võluvate vaadete, rikkaliku kultuuri ja ajaloo poolest, kuid on ka üks maailma tuntumaid riike, kus alkoholitarbimine on tavaline. Kui plaanite Eestit külastada, peate teadma, millised on riiki sisenemise eeskirjad ja millised on lubatud ja keelatud alkoholikogused. Selles artiklis vaatleme seda teemat põhjalikumalt.

Esimene samm: Eeldused Eesti reisijatele

Eesmärgiga vältida Eestisse mittekavandatud alkoholitarbimist kehtivad kõikidele Eestisse saabuvatele reisijatele kaks põhieeskirja. Esiteks, kui jõuad Eesti Vabariigi piirilt, on sul lubatud kaasa tuua piiratud koguses alkoholi, mida sa saad kohapeal tarbida. Teine eeskiri kehtib mõlemas suunas reisivatele inimestele: kui sa oled juba välismaal ja soovid Eestisse viia ettemääratud koguses alkoholi, siis pead teadma, millised on selleks nõuetekohased piirangud.

Millised on piiratud alkoholikogused, mida sa saad Eestisse tuua ja kui seda teha?

Kiiduväärt on see, et Eesti piiranguid alkoholitarbimisele jälgitakse vajalike meetmetega. Piirangud varieeruvad sõltuvalt sellest, millisesse alkoholi kategooriasse nad kuuluvad. Mittealkoholi kategooriasse kuuluvad joogid nagu karastusjoogid, mahlad ja gaseeritud joogid ning nendega kaasas olevad alkoholikogused on täiesti piiramata.

Alkohoolsete jookide piirangud sõltuvad kehtivast müügiloadest. Selle käigus Jagunevad alkohoolsed joogid kolme kategooriasse: õlu, vein ja kangete jookide kategooriad. Lääne kultuuris on tavaline, et õlut ja veini tarbitakse mõõdukalt, samal ajal kui kangete jookide tarbimine on piiratud.

Õllede ja veinide piiramatus

Kuidas reisijad saavad Eestisse viia piiratud alkoholi koguseid? Selleks peate teadma alkoholi tüüpi, millise piirangu alla ta kuulub ja millised on lubatud piirid.

Alates 2021. aasta jaanuarist kehtib enne Eestisse sisenemist piirang, mis lubab tuua 16 liitrit õlut või 16 liitrit veini. Kõik muud alkohoolsed joogid, nagu muud kangemaid jooke, on keelatud. Seega peavad reisijad olema ettevaatlikud ja mitte püüdma üldreeglist mööda minna alkoholi varjamise või muul viisil eiramisega.

Mida teha, kui teil on rohkem kui kehtivad alkoholivarud?

Kui oled piirituse miinimum varusid ületanud siis Eestis saab osta juurde Eesti kauplustest, kuid see võib tavapoodides ja jaemüügikeskustes olla tõesti kallis. Kui olete soovinud osta alkohoolseid jooke eelkõige odavamalt, on parim võimalus osta ja tellida alkohoolsed joogid eelnevalt, enne Eestisse saabumist interneti teel ning anda on variant rendida kaubik, kuhu saab kauba kohapeal saabumise päeval ise järgi minna. Kuid tuleb meeles pidada, et see võib olla ebaseaduslik ja seaduste rikkumine võib karistada rahatrahviga.

Kokkuvõte

Selle artikliga sai selgeks, mida tähendab lubatud alkoholikogus Eestisse reisimisel. Selles suhtes tuleb meeles pidada, et teatud kategooria alkoholi kogused on piiratud ning keelatud on alkoholipudelite varjamise ja kaasavõtmine peidikusse või pagasiruumi. Ideaalne viis on endale vajalik piiratud alkoholikogusist ülejäägi ostmine või ette tellimine, ning sündmuse ajastamine, nii et reisijad saaksid nautida fantastilist ja turvalist Eesti külastust, täielikult hõrgutisi nautides.