Nullkulu

Nullkulu

mis kellani saab alkoholi osta?

Mis kellani saab alkoholi osta

Alkohol on populaarne jook, mida tarbitakse regulaarselt paljudes riikides üle kogu maailma. Kuid alkoholi tarbimise seadused erinevad riigiti ning sageli ka piirkonniti. Üks küsimus, mis inimestel sageli tekib, on see, mis kellani saab alkoholi osta. Selles artiklis uurime, millised on Eesti seadused alkoholi müümise kohta ning kuni mis kellani saab alkoholi osta.

Alkoholi müügi seadused Eestis

Eesti Vabariigis kehtivad alkoholimüügi seadused on kehtestatud selleks, et tagada alkoholi vastutustundlik tarbimine ning vähendada alkoholiga seotud kahjusid. Seega on Eestis alkoholi müümise kellaajad rangelt reguleeritud.

Alates 2018. aastast on Eestis kehtestatud uued alkoholiseadused, mis on karmistunud mitmeid Eesti tervisele ja heaolule olulisi muudatusi. Nende muudatuste hulka kuulub ka alkoholi müügi piiramine teatud kellaaegadel.

Kuni mis kellani saab alkoholi osta?

Eesti alkoholiseaduste kohaselt on alkoholi müügi ajad piiratud ning seda saab osta ainult teatud kellaaegadel. Kui soovite osta alkoholi Eestis, peate teadma, millal kauplused ja baarid alkoholi müüvad.

Alkoholimüügi kellaajad Eestis on järgmised:

• Esmaspäevast reedeni: kell 10.00 kuni 22.00

• Laupäeviti: kell 9.00 kuni 22.00

• Pühapäeviti ja riigipühadel: alkoholi müük on keelatud

Need kellaajad kehtivad kõikjal Eestis, nii kauplustes kui ka baarides ning tingimused kehtivad ka piiratud lubatud alkoholisisaldusega jookide korral.

Kokkuvõte

Eestis on alkoholi müük täpselt reguleeritud ning see on lubatud ainult teatud kellaaegadel. Alkoholi ostmiseks peate järgima Eesti seadusi ja mõistma, millal alkoholi müüakse ning mis ajal alkoholi müüki ei toimu. Seetõttu on oluline märkida, et nii kauplused kui ka baarid peavad järgima Eesti alkoholiseadusi. See aitab tagada alkoholi vastutustundliku tarbimise ning vähendada alkoholi negatiivseid mõjusid Eesti ühiskonnale.