Nullkulu

Nullkulu

kui mina ükskord noores eas võtsin vana naise?

Kui mina ükskord noores eas võtsin vana naise

Kui jutt käib noortest armusuhetest, siis enamasti käsitletakse teemat partnerite võrdsena. Kuid mida teha, kui paarisuhetes on vanusevahe suur ja üht partnerit loetakse “vana naise” või “vana mehe” hulka?

Vanus on üks nendest muredest, mis on vähem või rohkem iga paaril uuemal ajal ees. Teisest küljest on vanus ka lihtsalt number ja enamik inimesi teab seda. Kuidas on aga lood romantiliste armusuhtega, kus vanusvahe on märkimisväärne, kasvõi piisavalt suur, et mitte sarnaneda teiste paarisuhtega?

Vanadus ja noorus on kaks erinevat eluetappi, kus mõlemal on oma plussid ja miinused. Kui noor inimene otsustab võtta endale vanema partneri, siis ilmselt tõmbab teda teatud eelistus. Mõnel juhul võib see olla seotud rahalise seisuga, vanema partneriga kaasnevate kogemuste ja tarkusega, mis kohati on noorele kaaslasele väga väärtuslik.

Vanusvahega paarisuhetes tuleb aga arvestada ka väga paljude varjukülgedega, mille hulka kuuluvad erinevad väärtused, huvid ja elukogemused. Seega on noorema või vanema partneri valik hoopis rohkem subjektiivne otsus, olenevalt inimese isiklikust olukorrast.

Üks probleemidest, millega tuleb arvestada vanusvahega suhetes, on inimeste suhtumine. Kõrvaltvaatajate ja teiste inimeste kommentaarid suhtele võivad olla üsna erinevad. Mõni võib suhtuda suhtesse positiivselt, kuid paljud arvavad, et selline suhe on sobimatu, kuna vahetevahel võib tunduda, et vanem partner manipuleerib nooremat või et noorem otsib vanemat partnerit raha või staatuse poolest.

Ideaalne vanusevahe on seotud paljude teguritega, sealhulgas kultuuriliste ja sotsiaalsete normide ning väärtussüsteemidega. Kuid tegelikkuses ei ole ilmselt ühtegi konkreetset normi, mis sobiks kõigile paaridele. Kõige olulisem on leida kellegi, kes mõistab ja toetab, kes jagab sinu huve ja väärtusi ning kes suudab ka vaevu märgatava huumoriga elus enamastes keerulistel hetkedel hakkama saada. Ja kui nad on osavõtlikud ja austavad teineteise erinevusi, võib vanusvahe olla lihtsalt number.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vanusvahega suhted võivad olla keerulised, kuid samal ajal on need sageli kaunid ja rahuldust pakkuvad. Kõige olulisem on leida sobiv partner, kes on valmis sind mõistma ja toetama ning kes sobib sinu elukogemuse ja huvidega. Vanus on lihtsalt number ning seda ei tohiks lasta takistusena oma armusuhete kujundamisel.

Lõpetuseks võib öelda, et vanusevahega suhted on täiesti normaalsed, vaid oluline on, et partnerid tuleksid suhtesse võrdsete partneritena, austades üksteist täieliku partnerina, mitte vaadeldes teineteist kui ebavõrdseid. Igasugune suhe on võimalik, kui partnerid on üksteise jaoks õiged ning austavad üksteist kõigis olukordades.