Nullkulu

Nullkulu

mida teha vana autoga?

Mida teha vana autoga

Tänapäevases maailmas on auto muutunud laialt levinud kaubaks, mis on peaaegu iga kodu kohustuslik atribuut. Aga autod vananevad ning vajavad hooldust, et võimalikult kaua vastu pidada. Selles artiklis räägime sellest, mida teha vana autoga ning kuidas teda korras hoida, et ta kauemaks vastu peaks.

Mis tuleks enne alustamist kindlasti meeles pidada?

Enne autot roolima hüppamist peaks kindlasti meelde tuletama, et tegemist on mitte ainult transpordivahendiga, vaid ka liiklusohutuse tagajaga. Samuti tuleks meeles pidada, et pädeva hoolduse või remondi põhjendamatu eiramine võib põhjustada suuremaid probleeme, sealhulgas vigu, mis võivad olla ohtlikud nii autojuhi kui ka kaasreisijate jaoks.

Milliseid samme tuleks järgida, et oma vana autot hooldada?

Regulaarne hooldus

Kõige lihtsam viis oma auto korras hoidmiseks on regulaarne hooldus. Autot tuleks hooldada vastavalt tootja juhistele. Tavaliselt soovitatakse autot hooldada iga 5000 km või iga kuue kuu tagant, olenevalt sellest, kumb saabub varem. Regulaarne õlivahetus, rehvide hooldus, kütusesüsteemi puhastamine ja sidurite kontrollimine on põhielemendid, mis tuleks iga hoolduse käigus läbi vaadata. Kui aga ei tunne end piisavalt kindlalt just ise oma autot hooldama, siis tasub kindlasti pöörduda spetsialisti poole.

Ülevaatus

Auto ülevaatus on kohustuslik ning äärmiselt oluline, et tagada auto ohutus ning vastavus seadustele ja määrustele. Enne ülevaatust tuleks alati teha põhjalik kontroll, et veenduda, kas auto on ülevaatuseks korras. Näiteks tuleb hooldada pidurisüsteemi, kontrollida turvavarustust, kontrollida kergeid ning suuri vigastusi või kahjustusi, samuti tuleb kindlasti kontrollida, et auto väljalaskegaasid vastaksid nõuetele.

Kere korrashoid

Kere korrashoiu tagamiseks tuleks igal võimalusel vältida korrosiooni teket. Korrosioon võib auto kere tugevusomadused muuta ning vajalikuks teha kere remondi või vahetuse, mis võib olla märkimisväärselt kulukas. Korrosiooni teket soodustavad tavaliselt niiskus, liiv, tee- ja soolamaterjalid. Seetõttu tuleks alati hoolikalt pesta ja kuivatada autot ning vältida sõitmist soolase või märja teega.

Kütusesääst

Auto kütusesäästmine on oluline nii keskkonna kui ka rahaliste säästude seisukohalt. Seetõttu tuleks alati jälgida hoolduse vahetuste korda, sest õlivahetus ja filtrite vahetus võivad põhjustada kütusesäästu. Samuti võib kütusesäästuks auto õhufiltri muutmine soodsama vastu.

Tühikäigu pöörete regulaarne kontroll

Tühikäigu pöörete regulaarne kontrollimine aitab tagada mootori tõrgeteta tööd. Sel moel saab kiirelt tuvastada võimalikud rikked ja kõrvaldada need enne, kui need muutuvad tõsiseks probleemiks.

Kokkuvõte

Korrapärane hooldus on kõige lihtsam viis, kuidas oma autot kauem vastu pidada. Mis tahes probleemi korral peaksid auto omanikud pöörduma spetsialisti poole, et välja selgitada võimalikud põhjused, järgides autotootja juhiseid, et tagada hea käik ja ohutus. Ja ärge unustage: “Ennetamine on parem kui ravi!” Seetõttu tuleks alati ennetada probleeme ja hooldada oma autot.