Nullkulu

Nullkulu

mida teha vana arvutiga?

“Mida teha vana arvutiga”
Kui otsid infot, mida teha oma vana arvutiga, siis oled õiges kohas. Arvutitehnoloogia on kiiresti arenenud ning igal aastal toodetakse välja uusi ja paremaid põlvkondi sülearvuteid ja lauaarvuteid. Kuid sellegipoolest, kui teil on vana arvuti, mis ei tööta nii hästi kui varem, peate vajama mõningaid näpunäiteid, mis aitavad teil seda uuesti kasutada. Järgnevalt tuleb mõningaid kasulikke näpunäiteid, mida teha oma vana arvutiga:

MUUDA OMA VANA ARVUTI OPERATSIOONISÜSTEEMI
Kui teie vana arvuti töötab vananenud operatsioonisüsteemiga, peaksite kaaluma uue operatsioonisüsteemi paigaldamist. Enamik inimesi on harjunud kasutama teatud operatsioonisüsteemi, kuid tõde on see, et uuemad operatsioonisüsteemid pakuvad paremat jõudlust, turvalisust ja kiirust. Uue operatsioonisüsteemi paigaldamine ei pea olema keeruline protsess. Taaskasuta oma arvuti.

UUENDA RIISTVARA
Kui teie arvuti on vananenud, võib olla aeg erinevad osad välja vahetada. Võimalik, et teie vana arvuti opsüsteem töötab aeglaselt, sest tal pole piisavalt vaba ruumi kõvakettal või tema mälu pole piisavalt kiire. Kui soovite oma vana arvutit uues kuues näha, võiksite kaaluda kõvaketta, mälu, protsessori või graafikakaardi vahetamist. Kuid pidage meeles, et vanema arvuti osad võivad olla raskemini leitavad ja kallimad.

PAIGALDA UUED PROGRAMMID
Vana arvuti ei pea tähendama vananenud programme. Uuendage oma tarkvara ja paigaldage uusimad programmiversioonid. Kaaluge ka vähem tuntud või alternatiivsete tarkvarade kasutamist. Võtke aega, et leida uusi ja huvitavaid programme, mis võivad teie arvutit nüüd täiustada.

MUUDA EKRAANI SEADEID
Kui soovite oma arvutit isikupärasemaks muuta, võib hea valik olla mängida arvuti ekraani seadetega. Võite muuta ekraani eredust, kontrastsust ja värve.

PAIGALDA VÄRSKEIMATE VARIANDITE TURVAPARANDUSI
Ilma turvaparanduste paigaldamata teie arvuti on kergesti haavatav selliste ohtude nagu viirused, nuhkvara ja pahavara eest. Turvaparandused suurendavad teie arvuti turvalisuse taset, vältides sellega häkkerite või pahatahtlike ründajate pääsemist teie arvutisse. Seetõttu peaksid teie arvuti turvalisuse tagamiseks paigaldama viimased turvauuendused.

KASUTA KAUGHALDUS-TEHNOLOOGIAT
Väljatöötatud kaughaldustehnoloogia võimaldab teil pääseda oma arvutisse juurde eemalt. Siis võiksite kasutada uut sülearvutit või ka tahvelarvutit ning kasutada vanemat arvutit serverina.

LOO ERAFAILE
Kui teil on vaja teha tööd, mis ei nõua arvuti tippvõimsust, võite kaaluda erafaile loomist. Siis on võimalus lihtsate dokumentide loomine ja salvestamine ilma uue arvuti ostmata.

Järeldusena võib öelda, et vana arvuti ei pea olema probleem. Kirjeldatud näpunäidete abil saate oma vana arvuti uuesti tööle panna ning seda oma igapäevases töös kasutada. Peaksite kaaluma erinevaid võimalusi uue operatsioonisüsteemi paigaldamiseks, riistvara uuendamiseks, uute programmide kasutamiseks, ekraani seade muutmiseks, turvaparanduste paigaldamiseks, kaughaldus-tehnoloogia kasutamiseks ning loomulikult võiks olla erafaile loomine. Kui otsused on tehtud, on teie arvuti praktiliselt uus ja valmis tööks.