Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kestab gripp?

Kui kaua kestab gripp?

Gripp on üks levinumaid viirushaigusi maailmas. See on nakkav ja võib esineda igal aastaajal. Gripp on eriti ohtlik neile, kes on vanemad kui 65 aastat või kellel on nõrgenenud immuunsus. Seetõttu on oluline teada, kui kaua võib gripp kesta ja kuidas seda ravida.

Mis on gripp?

Gripp on äge hingamisteede infektsioon, mida põhjustavad gripiviirused. See levib inimeselt inimesele nakatunud inimesega kokkupuutel. Gripiviirused võivad levida õhus olevate piiskade kaudu, kui nakatunud inimene köhib, aevastab või räägib. Nakatuda võib ka kokkupuutel nakatunud pindadega, käte kaudu.

Gripi sümptomid

Gripp algab äkki ja sümptomid võivad ulatuda kergetest kuni raskesti väljenduvateni. Levinumad sümptomid on kõrge palavik, lihasvalu, väsimus, peavalu, köha ja nohu. Mõnikord võivad tekkida ka kurguvalu, kõhulahtisus ja oksendamine.

Kui kaua kestab gripp?

Gripp kestab tavaliselt 7-10 päeva. Kui aga inimestel on nõrk immuunsüsteem, võib see kesta kauem. Kui gripi sümptomid püsivad rohkem kui 10 päeva, on oluline pöörduda arsti poole, et määrata kindlaks tõsisem nakkus.

Kuidas grippi ravida?

Kõige parem on ravida grippi puhkuse, vedelike ja ravimitega, mis aitavad sümptomeid leevendada. See hõlmab palavikualandajaid, valuvaigisteid, köharavimeid ja nohu ravimeid. Tähtis on külastada arsti, kui sümptomid ei kao või kui need halvenevad.

Kuidas vältida grippi?

Grippi saab vältida, vaktsineerides end iga hooaja alguses. Samuti on oluline pesta käsi sageli ja vältida nakkuse levikut nakatunud inimestega kokkupuutel. Hoidke eemal inimestest, kellel on nakkushaigus, ja vältige rahvarohkeid kohti, kus nakkuse levik on tõenäolisem.

Kokkuvõte

Gripp on nakkav haigus, mis võib kesta 7-10 päeva, kuigi mõnedel inimestel võib see kesta kauem. Gripi sümptomiteks on kõrge palavik, lihasvalu, väsimus, peavalu, köha ja nohu. Grippi ravitakse puhata ja vedelikega, samuti ravimitega, mis aitavad sümptomeid leevendada. Vältige nakkuse levikut nakatunud inimestega kokkupuutes ja vaktsineerige end igal hooajal, et vältida gripiviiruste levikut.