Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kestab radikuliit?

Kui kaua kestab radikuliit?

Radikuliit on tavaline haigus, mis mõjutab selgroo närve. See võib olla väga valus ja häirida igapäevaelu. Paljud inimesed küsivad endalt, kui kaua radikuliit kestab. Siin on mõned vastused sellele küsimusele.

Mis on radikuliit?

Radikuliit on seisund, kus selgroo närvide juured on ärritunud või kahjustatud. See võib tekitada tugevat valu, tuimust või nõrkust keha erinevates osades. Radikuliit võib mõjutada ükskõik millist selgroolüli osa, kuid see tekib kõige sagedamini alaseljas (nimme radikuliit) või kaelas (emakakaela radikuliit).

Mis põhjustab radikuliiti?

Radikuliidi põhjuseid on mitmeid. Kõige tavalisemad põhjused on selgroo degeneratiivsed muutused, näiteks ketta eendumine või hernatsioon, selgroolülide liigeste osteoartriit ja selgrookanalisse ahendavad kasvajad. Lisaks võivad radikuliidi põhjuseks olla selgroovigastused või istuv eluviis, mis võib põhjustada selgroo lihaste nõrgenemist. Harvad juhud on tingitud selgroo nakatumistest, näiteks tuberkuloosist, süüfilisest ja luupusest.

Millised on radikuliidi sümptomid?

Radikuliidi sümptomid varieeruvad sõltuvalt sellest, millised närvid on kahjustatud. Tüüpilised sümptomid on järsk või terav valu, elektrilöögi tunne, tuimus või nõrkus keha teatud piirkondades. Sümptomid võivad olla lühiajalised või kesta kuude või isegi aastate vältel. Paljudel patsientidel tekib radikuliit äkki ja ilma põhjuseta.

Kuidas radikuliiti ravitakse?

Radikuliidi ravimeetod sõltub haiguse raskusastmest ja põhjusest. Kergematel juhtudel võib arst soovitada puhkust, valuvaigisteid või füsioteraapiat. Tõsisemate juhtude korral võib arst soovitada kirurgilist ravi. Kirurgiline ravi hõlmab tavaliselt selgroo kahjustatud osa eemaldamist või selgroo stabiliseerimist.

Kui kaua radikuliit kestab?

Radikuliidi kestus sõltub sellest, kui raske see on. Mõnel patsiendil võib see kesta ainult mõni päev, samas kui teistel võib see kesta nädalaid või kuusi. Radikuliit võib olla krooniline, kestes rohkem kui kuus kuud. Kergeid radikuliidi juhtumeid saab ravida konservatiivsete meetoditega, näiteks füsioteraapiaga, nii et selle kestus on lühike. Tõsisemad juhtumid võivad vajada operatsiooni või teisi radikaalseid ravimeetodeid, mistõttu nende kestus võib olla kauem.

Kokkuvõte

Radikuliit on tavaline haigus, mis mõjutab selgroo närve. See võib põhjustada tugevat valu, tuimust või nõrkust keha erinevates osades ja häirida igapäevaelu. Radikuliidi sümptomid varieeruvad sõltuvalt sellest, millised närvid on kahjustatud. Kui kaua radikuliit kestab, sõltub haiguse raskusastmest ja põhjusest. Kergeid juhtumeid saab ravida konservatiivsete meetoditega, kuid tõsisemad juhtumid võivad vajada operatsiooni või teisi radikaalseid ravimeetodeid. Radikuliidi kestus võib varieeruda paarist päevast kuni mitme kuuni.