Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kestab silmapõletik?

Kui kaua kestab silmapõletik?

Silmapõletik, mida nimetatakse ka konjunktiviidiks, on silma sidemekesta põletik. See on tavaline haigus ja võib esineda igas vanuses inimestel. Silmapõletik võib olla bakteriaalne, viiruslik või allergiline, sõltuvalt põletiku algpõhjusest. Kui põletik on bakteriaalne või viiruslik, on see nakkav.

Periood, mille jooksul silmapõletik kestab, sõltub põletiku algpõhjusest. Bakteriaalse ja viirusliku silmapõletiku korral kestab silmapõletik tavaliselt mitu päeva kuni kaks nädalat. Allergilise silmapõletiku korral võib põletik perioodiliselt esineda ja nõuda ravi.

Siin on mõned faktid silmapõletiku võimalike algpõhjuste kohta:

Bakteriaalne silmapõletik:

Bakteriaalse silmapõletiku peamised sümptomid on silma punetus, turse, sügelus, põletav tunne, rähm, valgustundlikkus ja nägemishäired. Bakteriaalne silmapõletik võib kesta kuni kaks nädalat. Sellisel juhul on soovitatav kasutada antibiootikume, mis aitavad ravida bakteriaalset infektsiooni.

Viiruslik silmapõletik:

Viiruslik silmapõletik võib esineda samade sümptomitega nagu bakteriaalne silmapõletik, kuid ravi võib olla raskem, kuna viirused ei allu antibiootikumravile. Tavaline viiruslik silmapõletik kestab kuni kaks nädalat ja selle sümptomeid saab leevendada külma kompressi ja sümptomaatilise raviga.

Allergiline silmapõletik:

Allergiline silmapõletik võib tekkida, kui silmad satuvad kokkupuutesse mõne ainega, mis põhjustab allergilist reaktsiooni. Sellisel juhul võivad silmad muutuda punaseks, paistes, sügelevaks ja vesiseks. Allergiline silmapõletik võib kesta nädalatest kuni kuudeni, sõltuvalt allergeeni olemusest ja intensiivsusest. Kui silmapõletik on allergiline, võib ravi hõlmata antihistamiinseid tilka, steroidseid tilka või asjakohast allergiaravi.

Kuidas leevendada silmapõletiku sümptomeid?

Silmapõletiku sümptomite leevendamiseks on mõned soovitused, mida võib kasutada:

Kasutage külmakompressi, et vähendada turset ja silmapõletiku tekitatud ebamugavustunnet. Külm kompress on võimalik valmistada ka puuvillase rätiku või käterätiga, mille olete eelnevalt külma veega niisutanud.

Vältige silmade hõõrumist, kuna see võib tõsta silmapõletiku täiendavalt.

Vältige kontaktläätsede kandmist, kui teil on silmapõletik. Kontaktläätsed võivad haigust levitada ja põhjustada ärritust.

Vältige suitsu ja tolmu, kuna need võivad silmapõletikku süvendada.

Kerget tasakaalustatud dieeti, mis sisaldab antioksüdante ja rohelisi lehtköögiviljad, võib aidata parandada teie silmade tervist ja vähendada silmapõletiku sümptomeid.

Kokkuvõte

Silmapõletik võib olla tüütu ja valulik. Haiguse kulgu kestus sõltub põletiku algpõhjusest. Bakteriaalse ja viirusliku silmapõletiku korral kestab silmapõletik tavaliselt mitu päeva kuni kaks nädalat, samas kui allergiline silmapõletik võib kesta nädalatest kuni kuudeni. Selleks, et leevendada silmapõletiku sümptomeid, tuleb järgida teatud näpunäiteid, sealhulgas mõõdukalt tervislikku toitumist, kasutada külmakompressi ja vältida silmade hõõrumist. Kui sümptomid on püsivad või halvenevad, pöörduge kindlasti arsti poole.