Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kestab rasedus?

Kui kaua kestab rasedus – rasestumisest kuni sünnituseni

Kui oled rase või mõtled rasedusele, siis on loomulik, et tahad teada, kui kaua kestab rasedus. Rasedus on imekaunis aeg, mis toob palju rõõmu ja lootust tulevase beebi vastu. Aga see võib olla ka segadust tekitav, sest raseduse ajal toimub naise kehas palju muutusi. Seega on oluline, et sa oleksid selle muutuste suhtes hästi ette valmistatud. Selles artiklis ma käsitleksin, kui kaua kestab rasedus ning millised on selle erinevad etapid.

Kui kaua kestab rasedus?

Igal rasedusel on erinevad kestused. Tavaline rasedusaeg kestab umbes 40 nädalat. Kuid mõnikord võib rasedus kesta lühemalt või pikemalt. Kui rasedus kestab kauem kui 42 nädalat, nimetatakse seda hilinemiseks. See on haruldane, kuid võib juhtuda.

Raseduse kestus jaguneb kolme etappi:

Esimene trimester – võib öelda, et see on raseduse varajane aeg. Esimesed 12 nädalat on kõige olulisemad ja kõige tundlikumad. Sel perioodil hakkavad kujunema beebi süda, jalad, käed, nägu ja suguorganid. Samuti hakkab laps saama oma toitaineid läbi ema platsenta. See tähendab, et ema söömine ja tervis on beebi jaoks olulised.

Teine trimester – see kestab tavaliselt 13-28 nädalat. Sel ajal on beebi juba väga arenenud ja tal on palju funktsioone. Ta hakkab rohkem liikuma, tema nahk hakkab paksenema ja ta hakkab arendama oma kuulmis- ja nägemisvõimet.

Kolmas trimester – algab 28. nädalast ja kestab kuni sünnituseni. Sel ajal kasvab beebi kiiresti ja hakkab valmistuma sünnituseks. Ema tunneb rohkem liikumist ja võib tunda, et beebi on tema sees väga aktiivne. Mõnikord võivad hakata esinema rasedusega seotud tüsistused ja need võivad vajada meditsiinilist sekkumist.

Lisaks rasedusele võib meditsiinilisel põhjusel teostada meditsiinilist sünnitust ja möödunud aja jooksul võivad sünnitused olnud lühemad või pikemad. Sellegipoolest peab iga rasedus olema hoolika arsti järelevalve all.

Kuidas arvutada raseduse kestust?

Raseduse kestuse arvutamisel peetakse aluseks viimast menstruatsiooni algust. Tavaliselt algab rasedus esimesest päevast pärast menstruatsiooni, kuid sünnituse täpne kuupäev on raske ennustada, sest iga beebi areneb erinevalt.

Esimene raseduskontroll peab naise tegema arsti juures kahe nädala jooksul pärast raseduse fakti teadasaamist. Sel ajal saab sünnitusarst teha raseduskestuse kindlaks ja määrata sünnituse täpsema kuupäeva.

Järeldus

Kui kaua kestab rasedus, sõltub naise kehast, tema tervisest ja tema raseduse ajal tehtud valikud. Rasedus on imeline aeg, kuid selle võib muuta segadusttekitavaks nii paljude muutuste tõttu, mis toimuvad naise kehas. Kui sa oled rase, on oluline, et sa käid regulaarselt arsti juures, järgid tema juhiseid ja võtad osa raseduse etappidest, et tagada endale tervislik rasedus ja õnnelik tulevik koos oma lapsega.