Nullkulu

Nullkulu

kui ka ees koma?

Kui ka ees koma – sõnaõiguse tähtsus

Eesti keele rikkalikud grammatilised reeglid on paljudele välismaalastele küllaltki keerukad, kuid kujundlike sõnade, lausete ja fraaside kasutamine võib olla tõeline nauding kõigile, kes armastavad esteetilist ja loogilist keelt. Kui ka ees koma on üks sellistest nähtustest, mida keeleriigis austatakse ning mis tuleb õigesti kirjutades välja tuua.

Koma kirjutamine enne sõna kui

Eesti keele reeglid näevad ette, et kui koma paigutatakse otse enne sõna kui, siis on see valesti kirjutatud. Õige variant on koma paigutamine kui tagumise osa jaoks. Kuid kui ka ees koma on oluline nähtus, mida kasutatakse sageli ja mida saab kasutada peaaegu igas lauses, et väljendada tingimust.

Kokkuvõtlikult peetakse koma paigutamist kui sõnaga ebaõigeks, kuna see võib põhjustada lause tähenduse moonutamist. Õige paigutus on koma paigutamine kui tagumise osa lõppu, mida paljudel juhtudel kasutatakse. Selle tagajärjel rõhutatakse tähthaaval ja selgelt punktini jõudmist ning annab lausetele selguse.

Kui ka ees koma ja õige kirjavormi tagajärjed

Koma õige kirjavormi kasutamine mängib olulist rolli ka tekstide parandamisel. Näiteks kui väljendit kasutatakse kirjaviga tõttu valesti (“kui ka, ees koma sisaldav väljend”), võib see segadust ja isegi infoturvakahjustusi põhjustada. Samuti võib vale kirjutusviis tulemuste kvaliteeti ja täpsust vähendada, kuna teksti tähendus võib kaduma minna. Sujuv teksti kirjutamine nõuab õigekirja ning grammatilisi reegleid soovitud sõnumi väljendamiseks.

Kui ka ees koma kasutamine on oskus

Kui ka ees koma kasutamisest võib saada keelepiibli meisterlikkuse oskusest. Juba paari koma õigesti lisamine võib muuta kirjutise tähendust ja esimese mulje lugemisel. Kuigi eesti keele grammatika võib tekitada segadust välismaalastele, võib koma õigekirja tundmine neid aidata saavutada selge, täpse ja ilusa keelekasutuse.