Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt võib laps autos ees istuda?

Kui vanalt võib laps autos ees istuda?

Lapsevanematena on turvalisus üks peamisi aspekte, millele tähelepanu pöörame. Kui otsustame ühistranspordiga reisida, paneb see meid sageli mõtlema, millal võib laps autos ees istuda. Käesolevas artiklis uurime, millised on kõige olulisemad reeglid ning kuidas tagada oma lapse turvalisus autos.

Mis ütleb Eesti liiklusseadus?

Kõigepealt tuleb märkida, et Eesti liiklusseadusel on selged reeglid lapse turvalisuse tagamiseks autos. Seaduse järgi võib laps autos ees istuda alates eluaastast.

Enne 12-aastaseks saamist on lapsel lubatud istuda tagaiste paremas või vasakus küljes asuvas turvatoolis. Turvatooliga reisides on väga oluline järgida tootja soovitusi ning paigaldada turvatool õigesti vastavalt lapse vanusele ja kaalule.

Kui laps istub autos ees, tuleb autos kindlasti kasutada turvavööd. Üheks suureks probleemiks on see, kui vanemad lubavad lapsele autos üksinda sõites turvavööd kinnitamata jätta. Turvavöö on kohustuslik kõigile reisijatele ning kindlustab selle, et laps on autos ohutu.

Millised on turvatoolide eripärad?

Turvatoolid erinevad oma disaini ja funktsioonide poolest, seega on oluline leida sobiv turvatool, mis vastab teie lapse vanusele ja kehakaalule. Mõni turvatool sobib rohkem väiksematele lastele, teine aga suurematele.

Lisaks turvatooli valikule on väga oluline järgida tootja soovitusi paigaldamisel ning õigesti turvatooli kasutamisel, et tagada lapse ohutus autos.

Mis on turvatooli eesmärk?

Turvatooli eesmärk on kaitsta last turvaliseks ja mugavaks sõiduks nii peas kui ka kehas. Turvatool peaks olema paigaldatud vastavalt lapse vanusele ja kaalule ning turvatooliga ehk korvis tuleb kinnitada turvavöödega.

Turvahälli kasutamisel on oluline teada, et seda tuleb kasutada vaid selles vanuseklassis, kuhu see on määratud, ning alati töötingimusi järgides.

Kuidas tagada lapse turvalisus autos?

Lapse turvalisuse tagamiseks autos on oluline eelkõige see, et tema istumine autos oleks stabiilne, mugav ja turvaline. Turvatooli puhul on viimane jahtumatu – laps peab olema autos kinnitatud ning turvatool peab olema paigaldatud õigesti vastavalt lapse vanusele ja kaalule.

Laps peab ka olema käepärast püsivate kinnitustega, kui ta peaks autos kukkuma või löökide vastu tõmbama. Samuti peavad autos olema vajalikud vahendid, mis tagavad lapse turvalisuse, nagu turvavööd, peatugi, turvapuu ja istmekõrgendaja.

Järeldus

Ülaltoodud artiklis oleme selgitanud, et Eesti liiklusseaduse järgi võib laps autos ees istuda alates eluaastast ning enne seda istutakse turvatoolis tagaistmel. Turvatooli valikul tuleb järgida tootja soovitusi ning turvatoolid peavad olema paigaldatud vastavalt lapse vanusele ja kaalule.

Lapse turvalisus autos on väga oluline ning vanemad peaksid panema sellele erilist tähelepanu. Oluline on järgida kindlaid reegleid ning tagada, et auto istme stabiilsus ja turvalisus on tagatud. Meie lapse turvalisuse tagamine on meie kõigi kohustus.