Nullkulu

Nullkulu

kui bilanss ei ole tasakaalus?

Kui Bilanss Ei Ole Tasakaalus: Kuidas Parandada Oma Krediidiskoori

Krediidiskoor on muutunud meie finantselus hädavajalikuks. See number kuni saja punkti vahemikus määrab, kui usaldusväärne me laenajana oleme. Kui krediidiskoor on madal, võivad laenuandjad meile keelduda või pakkuda kõrgema intressiga laenu. Seetõttu on väga oluline hoida oma krediidiskoor nii kõrge kui võimalik. Kuid mis siis, kui krediidiskoor on madal ja bilanss ei ole tasakaalus? Selles artiklis saate teada, kuidas parandada oma krediidiskoori ja hoida bilanss tasakaalus.

Alustame selgitades, mis on krediidiskoor. Krediidiskoor on number, mis näitab teie laenu-usaldusväärsust. See number koosneb erinevate faktorite hinnangutest, sealhulgas teie makseajaloo, krediidi kasutamise, krediidi ajaloo pikkuse, krediidi segmendi, päringute ja muu hulgas.

Madala krediidiskoori põhjuseks võib olla mitu tegurit. Võib-olla olete hilinenud oma arvete maksmisel, kasutanud palju krediiti, teil pole palju krediidi ajalugu, teil pole piisavalt krediidisegmente või teie krediitkaardi päringud on liiga sagedased. Kui teie bilanss on tasakaalust väljas, näitab see, et teie krediidi kasutamine ja maksmine ei ole tasakaalus. Näiteks võite kasutada liiga palju krediiti või olla rohkem võlgu, kui suudate tagasi maksta.

Kuigi madal krediidiskoor võib tunduda hirmuäratav, on mitmeid samme, mida saate astuda, et parandada oma krediidisummat ja hoida oma bilanss tasakaalus.

Vaadake oma krediitkaardi kasutamist

Kui teie bilanss ei ole tasakaalus, tõenäoliselt kasutate oma krediiti liiga palju. Esimene samm oma krediidiskoori parandamiseks on piirata oma krediitkaardi kasutamist. Üldiselt soovitatakse mitte ületada krediitkaardi piirmäära üle 30% või isegi 10-20%. Kui teil on mitu krediitkaarti, tuleks igaüht kasutada säästlikult ja tasakaalustatult.

Maksta oma arved õigeaegselt

Maksejõuetusest tingitud halb krediidiskoor on tavaline probleem. Kontrollige, kas olete oma arved õigeaegselt maksnud ning kui olete hiljaks jäänud, leidke viis, kuidas neid kuumaksuks muuta. Kui võimalik, seadistage otsemakseid, et tagada regulaarne makse. See aitab kindlustada, et olete oma arved õigeaegselt maksnud ja vältida hilja makstud arvete mõju teie krediidiskoorile.

Suurendage oma krediidi limiite

Kui teil on palju krediiti, kuid te ei kasuta seda, võib teie krediidiskoor olla madal. Selle põhjuseks on krediidi kasutuse protsent, mis võib olla liiga madal (näiteks kui teil on krediidi limiit 10 000 eurot ja te kasutate sellest vaid 1000 eurot). Sellisel juhul võib krediidi limiiti suurendada, et suurendada krediidi kasutuse määra ja parandada krediidiskoori.

Lepige kokku maksegraafikud

Kui olete maksmisega hilinenud, võib see kahjustada teie krediidiskoori mitu kuud või isegi aastaid. Kui olete endised võlad juba tasunud, saate maksegraafikuid kokku leppida, et taastada oma krediidiskoor. Maksegraafikud lubavad maksta võla tasumist väikestes osades, et sammhaaval võlga tagasi maksta.

Kontrollige oma krediidi aruandeid

Kuigi teie krediidiskoori hoidmine on oluline, tuleks teil kontrollida ka oma krediidi aruandeid. Teie krediidi aruanne annab teile ülevaate teie krediidi ajaloost ja võib sisaldada vigu, mis mõjutavad teie krediidiskoori. Veenduge oma aruande täpsuses ning vajadusel võtke ühendust krediidi aruandega töötava ettevõttega.

Kui bilanss ei ole tasakaalus, saate oma krediidiskoori parandada. Järgige neid viit praktilist sammu ja teie krediidiskoor paraneb, mis tähendab, et saate parematel tingimustel laenata. Pidage meeles, et selleks, et leida uusi võimalusi ja laenutingimusi, peavad laenuandjad hindama teie usaldusväärsust krediidiskoori põhjal. Seetõttu on oluline jälgida oma krediidiskoori ja pidada oma bilanss tasakaalus.