Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui und ei ole?

“Mida Teha Kui Und Ei Ole” – Tee Tervislikke Valikuid Ja Võida Uneprobleemidest

Värske ööuni on oluline tegur keha ja vaimu tervise seisukohalt. Kui uni ei tule või on halb kvaliteet, võib see põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Kui teil on raskusi uinumisega, on mitmeid toiminguid, mida saate ette võtta, et parandada unekvaliteeti. Vaatame mõned lahendused uneprobleemidele.

Vältige Elektroonilisi Seadmeid

Enne magamaminekut või voodis televiisori vaatamine on tavaline harjumus paljudele inimestele. Aga sel viisil jääb vähem aega magada. Ekraanid vabastavad sinist valgust, mis pärsib melatoniini tootmist, mis on hormoon, mis mängib olulist rolli une-regulatsioonis. Seega, lõpetage elektrooniliste seadmete kasutamine vähemalt tund enne magamaminekut.

Loo Magamistoas Mugav Keskkond

Magamistoas keskkond on ülioluline hea unejaoks. Kui teil on mugav voodi ja see on piisavalt mugav, on see suur samm hea une suunas. Pimedus on aga ka oluline faktor. Seega, tõmmake kardinad kinni ja kasutage vaikset heli, nagu valge müra või mõni rahustav heli, et aidata teil lõõgastuda ja magama jääda.

Magage Piisavalt

Ööpäevas on soovitatav magada keskmiselt 7-8 tundi. Selle muutmiseks võtke kasutusele regulaarne uneaeg ja ärkamisaeg. See sobib kehaga nii, et kehal on tunduvalt lihtsam mõista, millal see peaks olema ärkvel ja millal vaja lõõgastuda. Pidage meeles, et kehale on oluline piisavalt aega puhata ja taastuda.

Hoiduge Kofeiinist

Kofeiin on stimulant, mis hoiab teid ergas ja stimuleerib organismi. Sellel on aga ka negatiivne mõju unele, kui seda tarbitakse liiga hilja päeval või õhtul. Kokkuvõttes võib see muuta magamise raskemaks. Selle asemel valige kofeiinivaba tee või muu rahustav jook, et aidata lõõgastuda.

Treenige regulaarselt

Regulaarne treenimine mitte ainult ei paranda füüsilist tervist, vaid võib ka vähendada tunduvalt uneprobleeme. Mõned uuringud on näidanud, et inimesed, kes teevad regulaarselt treeninguid, magavad paremini kui need, kes ei treeni. Pidage meeles, et peate iga päev treenima vähemalt 30 minutit, et hoida ennast heas vormis.

Vältige Rasket Toitu Enne Magamaminekut

Rasvane, raske ja rämpstoit on kõik toidud, mis võivad tekitada seedimishäireid ja uneprobleeme, kui te neid hilja enne magamaminekut sööte. Selle asemel valige kerge ja tervislik toitumine, mis sisaldab rohkesti puu- ja köögivilju. See aitab hoida keha rahulikuna ja magama jääda lihtsamana.

Lõpetuseks

Uneprobleemid on tavalised ja neil võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid. Kuid valikud, mida teete enda tervise osas, võivad mõjutada und väga palju. Kui proovite uneprobleeme lahendada, kasutage neid meetmeid oma elustiili muutmiseks. Keskenduge mugavale magamistoale, piisavalt puhkusele, õige toitumise ja treeningu saamisele, et parandada oma unekvaliteeti ja une kestust. Teie keha ja vaim tänavad teid parema unekvaliteedi eest.