Nullkulu

Nullkulu

kui alumine vererõhk on kõrge?

Kui alumine vererõhk on kõrge

Kõrge vererõhk on tavaline terviseprobleem kogu maailmas. Siiski on vähesed inimesed teadlikud asjaolust, et vererõhu kõrgust saab mõjutada ka läbi alumise vererõhu. Alumine vererõhk on vererõhk, mis tekib siis, kui süda puhkab. Teisisõnu, alumine vererõhk on vererõhk, mida mõõdetakse südame rütmiliste kokkutõmmete vahepeal. See artikkel käsitleb alumise vererõhu kõrguse põhjuseid ning seda, kuidas sellega toime tulla.

Põhjused

Alumise vererõhu kõrgus võib olla tingitud mitmetest erinevatest teguritest. Mõned kõige levinumad neist sisaldavad järgmist:

Dehüdratsioon – Kui inimene ei joo piisavalt vett, võib tekkida dehüdratsioon, mis võib omakorda põhjustada alumise vererõhu tõusu.

Kehv toitumine – Vale toitumine ja mittevajalike rasvade tarbimine võivad põhjustada vererõhu kõikumisi, sealhulgas alumise vererõhu tõusu.

Kilpnäärme alatalitlus – Kui kilpnääre ei suuda toota piisavalt hormoone, võib see põhjustada vererõhu tõusu.

Kõrgenenud kolesteroolitase – Kui kolesteroolitase veres on kõrge, võib see põhjustada vererõhu tõusu ning tekitada ka muid terviseprobleeme.

Suitsetamine – Suitsetamine võib põhjustada arterite ahenemist, mis võib omakorda põhjustada vererõhu kõikumisi.

Stress – Pikaajaline stress võib põhjustada vererõhu kõikumisi, sealhulgas alumise vererõhu tõusu.

Seega on alumise vererõhu kõrgus mitmete tegurite mõju tulemus. Lisaks võivad teised meditsiinilised seisundid või ravimid põhjustada alumise vererõhu tõusu.

Kuidas toime tulla

Alumise vererõhu tõus võib põhjustada ebamugavust või halba enesetunnet. Kui sümptomid on kerged, võivad järgmised abinõud aidata alumise vererõhu kõrgust kontrolli all hoida:

Joo piisavalt vett – Südame tervis sõltub veetarbimisest. Dehüdratsioon võib põhjustada vererõhu muutusi, hoolitse selle eest, et jooks piisavalt vett.

Piisav puhkamine – Une kvaliteet on oluline südame ja vererõhu tervisele; puhka piisavalt.

Toitumine – Tervislik toitumine aitab hoida kolesteroolitaset madalal ja aitab vältida vererõhu kõikumisi.

Naatriumi piirang – Piirake oma naatriumi tarbib, et vähendada oma vererõhku, kuna naatrium võib põhjustada kõrge vererõhu.

Suitsetamine – Lõpetage suitsetamine või proovige vähendada suitsu tarbimist.

Stressi maandamine – Stressi maandamiseks võite praktiseerida joogat, meditatsiooni või lihtsalt leida nii igapäevaelus kui tööl pingeväljadeks “aknakese” lõõgastusoas.

Lisaks nendele meetmetele peaksite regulaarselt kontrollima oma vererõhku, eriti kui teil on kõrge vererõhu riskitegurid. Kui sümptomid jätkuvad, tuleks kindlasti abi otsida oma arstilt, kes saab määrata sobiva ravi.

Kokkuvõte

Alumine vererõhk on tõsine terviserisk. Selle tõusu võib põhjustada mitmed tegurid, sealhulgas dehüdratsioon, kehv toitumine ja stress. Kui teil on selle kõrguse sümptomeid, peaksite jälgima oma ravi, hoolitsema piisava veetarbimise, rahuliku eluviisi ja tervisliku toitumise eest. Lisaks hoolitse selle eest, et teie vererõhk oleks alati normaalne, nii et süda saaks stressi- ja puhkeperioodidel korralikult töötada.