Nullkulu

Nullkulu

kes sööb rästikut?

Kes sööb rästikut

Rästikud on ühed enim hirmuäratavad loomad, keda looduses kohata võib. Nende mürgised hambad tekitavad arglikkust ja vastumeelsust. Kuid siiski on paljud loomad, linnud ja isegi inimesed, kes söövad rästikuid.

Rästikutest üldiselt

Rästikud on madud, kes kuuluvad viperlaste sugukonda. Nad on levinud üle maailma ja neid on tuntud umbes 2800 liiki. Rästikud on tavaliselt öise eluviisiga ja neile meeldib puhata päeval varjulistes kohtades, näiteks kivide all või maapinnal. Enamik rästikuliike on mürgised ja nende hammustus võib olla surmav. Kuid on ka mitmeid mittemürgiseid rästikuliike, kes on inimestele täiesti ohutud.

Millised loomad söövad rästikuid?

Paljud loomad söövad rästikuid. Näiteks söövad rebased, kährikud, nugised, skunksid ja metssigad rästikuid. Ka linnud, nagu kotkad, pistrikud, kullid, korstnapühkijad, kalakajakad ja kanakullid, söövad rästikuid. Kuna rästikud on mürgised, siis mõned loomad, nagu nad kasutavad neid kui “ohutoiduna”. Nende kehal on kaitsvad antikehad, mis aitavad kaitsta keha rästiku mürkide vastu, kuid saadavad rästiku siiski kiirelt lahkuma.

Inimesed, kes söövad rästikuid

Mõnes kultuuris peetakse rästikuliha delikatessiks. Näiteks Hiinas ja Vietnamis on rästikuliha väga populaarne. Samuti on rästikuliha populaarne söök mõne India osariigi elanike hulgas. Rästikuliha peetakse tavaliselt tervislikuks toiduks, mis aitab tugevdada keha ja suurendada libiidot. Isegi mõned USA osariikide elanikud, kes elavad maapiirkonnas, söövad rästikuliha. Need inimesed usuvad, et rästikuaedikust leiab väga tervislikku ja maitsvat liha, mida saab valmistada maitsvaks roaks.

Kust saab rästikuliha osta?

Kuigi rästikuliha populaarsus on viimasel ajal langenud, on sellele siiski suur nõudlus teatud kultuurikeskkondades. Rästikuliha saab osta mõnedest restoranidest, turult ja ka ökoturult . Siiski tuleb olla ettevaatlik rästikuliha ostmisel, sest müüakse väga tihti ka kaitsetute liikide suuri rästikuid . Kui rästiku liigi kohta pole täielikku teavet, on parem eemale hoida ja mitte midagi osta , kuna rästikuliha on ohtlik toit, kui tarbitakse valesti.

Lõppsõna

Kokkuvõtteks võib öelda, et ehkki rästikud on ühed kõige hirmuäratavamad olendid maailmas, on neid mitmeid loomi ja isegi inimesi, kes neid söövad. Nende mürgised hambad võivad olla surmavad, kuid kui tarbitakse õigesti ja teadlikult, siis peetakse rästikuliha tervislikuks ja maitsvaks toiduks. Siiski ei tohi kunagi unustada, et nad on endiselt mürgised ja nende jälgimine ei tohiks kunagi algatusena olla.