Nullkulu

Nullkulu

kes on raamatu õuduste kool autor?

Kes on Raamatu Õuduste Kooli autor

Raamatu Õuduste Kool on tuntud noorte lugemisleheks, mis äratas huvi kümnetes tuhandetes noorte lugejate seas. Rahvusvaheliseks bestselleriks kujunenud raamatut kirjutas kuulus autor, keda tuntakse oma salapära ja põneva stiili poolest. Täna uurime, kes on Raamatu Õuduste Kooli autor ja mida ta endast kui kirjanikust arvab.

Raamatu Õuduste Kooli autoriks on Lemony Snicket, kirjanik, keda tuntakse ka pseudonüümina Daniel Handler. Handler sündis 28. veebruaril 1970 San Franciscos, USAs juudi perekonnas. Tema ema oli raamatukogutöötaja ja isa maksuametnik. Handler kasvas üles suures peres, kes armastas lugeda ja kirjutada. Juba varajases eas arenes Handleril välja kirjutamisoskus, millele ta eluaeg pühendunud on.

Handler õppis ajalugu ja kirjandust Yale ‘ i Ülikoolis, kus ta arendas oma kirjutamisoskust ja kohtus tulevase naise, kirjaniku Lisa Browniga. 1992. aastal kutsuti Handler tagasi San Franciscosse, kus ta töötas kirjandusagendina ja kirjutas oma esimese raamatu “The Basic Eight”. See oli psühholoogiline põnevusromaan, mis jutustas kaheksat ülikooliõpilase tragöödiast.

Handleri suur läbimurre toimus aga alles 1999. aastal, kui ta loodi Lemony Snicketi pseudonüümi ja avaldas esimese raamatu “The Bad Beginning”. Sellest sai Raamatu Õuduste Kooli esimene raamat, mis jutustab õdede-vendade Baudelaire’i orvaedust ja nende kohutavast onust Count Olafist. Raamatu edu võttis kirjaniku enda sõnul täiesti üllatusena. Tema põneva stiiliga slängi, huumori, salapära ja erinevate kultuuriliste viidete kombinatsioon osutus kiiresti noorte lugejate seas populaarseks.

Raamatu Õuduste Kooliga on seotud ka mitmeid märkimisväärseid sündmusi. 2004. aastal valmistati raamatust filmiversioon, mille peaosades olid Jim Carrey, Emily Browning ja Jude Law. Handler ise juhtis filmi stsenaariumi kirjutamist. Samal aastal asutas Handler koos abikaasa Lisa Browni ja heategevusorganisatsiooni 826 Valencia asutajaga Dave Eggersiga mittetulundusühingu, mis korraldab noortele kirjanduslikke töötubasid ja -programme.

Handler on kirjutanud Lemony Snicketi nime all kaksteist Raamatu Õuduste Kooli raamatut, kaks laiahaardelist noorte romaani ja mitmeid lühijutte. Tema teosed on tõlgitud kümnetesse keeltesse ja neid on müüdud miljoneid eksemplare üle maailma. Lisaks karjäärile kirjanikuna on Handler töötanud ka stsenaariumikirjutaja, laulukirjutaja ja lavastajana.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Daniel Handler ehk Lemony Snicket on üks tänapäeva edukamaid noorteautoreid, kelle raamatud ei jäta kedagi ükskõikseks. Tema stiil on segapuder psühholoogiast, põnevusromaanidest ja kaasahaaravatest seiklustest ning tema lugusid armastavad nii noored kui täiskasvanud lugejad. Handleri põnev ja salapärane loomus on alati tema lugudesse selle erilise särtsu toonud, mis paneb lugejate südamed kiiremini tuksuma.

Kes on Raamatu Õuduste Kooli autor? Selge on see, et tegemist on väga andeka kirjanikuga, kelle lood on tõeliselt kaasahaaravad. Handleri olemus ja stiil on oskuslikult ühendatud ning tema raamatud on saavutanud rahvusvahelise kuulsuse. Kui soovite rohkem teada saada Raamatu Õuduste Kooli autori kohta, siis võib kindel olla, et tema lood jäävad teie südamesse kauaks ajaks.