Nullkulu

Nullkulu

mis sinuga juhtus ann autor?

Mis Sinuga Juhtus Ann Autor: Elulugu ja Loomeprotsessi Kirjeldus

Te tarvitate tõenäoliselt igapäevaselt kirjutus- ja lugemisoskusi, kas selleks on ametlik kirjavahetus kontoriseintes või teleri allosas jooksevad uudised. Isegi kui sind ei huvita kirjutamise protsess ise, on sulle tõenäoliselt huvi pakkunud, kust erinevad autorid leivale saavad või kuidas nad lemmikraamatuid loovad. Käesolev artikkel räägibki just sellest – kes on Ann Autor, kuidas ta kirjutab ning mis on tema loomingus erakordset?

Kes on Ann Autor?

Enne kui me loomeprotsessi lähemalt uurime, vaatame, kes on Ann Autor. Ann on meie enda riigi kirjanik, kes alustas kirjutamisega juba koolipoisikesena, kuid tõelise tuntuse ning austuse kogus alles hiljuti. Tema loomingus on esikohal armastus, perekond ja Eesti loodus, kuid on olemas ka ulmelisi ja fantaasiarohkeid teoseid. Ann töötab külalistena mitmetes raadio- ja teleprogrammides ning on olnud ka mitme kirjanduspreemia laureaat, mis tõstab tema staatust veelgi.

Loominguprotsessi kirjeldus

Ann on üks nendest kirjanikest, kelle loominguprotsess on väga personaalne ning erilise töö osa. Ta kirjutab kõige paremini siis, kui saab luua omaenda ruumi, kus saab mõelda, kritiseerida, analüüsida ning unistada. Ta kasutab sageli märkmete tegemist, kuna see aitab tal ideid hallata, eriti kui plaanib mingit kindlat lugu. Selleks, et saada parimaid ideid, loeb Ann palju – nii uusi kui ka vanu raamatuid, ajakirju, ajalehti ja muid tekste.

Lisaks sellele on kirjanikul oma meetod teksti loomiseks – ta kirjutab alles siis, kui on saavutanud mingisuguse anomaalse seisundi, kus talle tundub, et tal on piisavalt energiat ja inspiratsiooni, et kirjutada midagi tõeliselt head. Ta loob samm-sammult, tühjendades kõigepealt oma mõtted ja ideed, seejärel kirjutades välja umbkaudse teksti pea üksikasjadest rääkimata.

Ann kasutab oma raamatutes tihti reaalselt eksisteerivaid kohti, inimesi ja kogemusi, kuid enamasti ta muudab neid pisut, et saavutada originaalsus. Ta näeb vaeva, et kirjutada teksti, mis räägib midagi sügavamat, kuid ilma noomituse ja moraalita. Ta leiab, et teksti tuleb teha lugeja jaoks kergesti ligipääsetavaks, ilma liiga palju ääretrükisteta ning lühikeste lausetega, mis ei takerdu teksti ladusasse liikumisse.

Ann’ile on väga oluline luua ilusaid kirjandusteoseid ning ta näeb vaeva teksti detailidega, et jätta mulje, justkui tegutseks lugu otse lugeja silme all. Ta ei soovi lugejat häirida pideva kirjandusliku krahhi ja ilukirjanduse võidusõtuga, vaid soovib kergendada ja tõsta reakurente õhku. Tegelikult, Ann ei tahaks kunagi oma kirjakoostist lihtsalt lihtsalt lugeda. Ta tõesti otsib seda ideaalset tasakaalu, mis on kunstiline ja lugejale meeldiv.

Miks Ann räägib oma loomeprotsessist avalikult?

Ann leiab, et kirjaniku jaoks on oluline jagada oma loominguprotsessi, et lugejad saaksid aru, kui palju tööd ja vaeva kulub ühe raamatu loomisel, kuid samuti saaksid inimesed seda, mida ta kirjutab, paremini mõista. Ann peab oma fännidega tihti kohtumisi, et rääkida avalikult oma loominguprotsessist ning ka muust, mis puudutab tema raamatuid. Ta kinnitab, et ta on alati avatud suhtlusele ning on ülirõõmus, kui inimesed teda oma töö tõttu tervitavad.

Mis on Ann’i loomingus erilist?

Nagu me juba eelnevalt mainisime, on Ann suurepärane kirjanik eelkõige sellepärast, et ta kirjutab südame verest, see tähendab, et ta paneb lugejale oma kirjatükid hinge, mis tõstab ajatu ilukirjanduse kunsti kõrgusesse. Ann´i loomingus on ka võimas psühholoogiline element, kus ta seletab inimlikku käitumist ning uurib nii perekonna- kui ka armastuse teemat. Teine asi, mida võib märgata, on see, et kirjanik esitab oma teksti teatud üldolevike kaduma, mis võib soodustada lugejate kaasamist loo juurde. Lõpuks läheme kõigest täpsemaks ning seletame tema teoseid detailsemalt.

Nüüd, kus su teadmine Ann Autori kohta on paisunud, ära unusta ka teisi kirjanikke uurida, sest kindlasti on neilgi midagi väärt jagamiseks. Me loodame, et see artikkel aitas sul natuke kätt kirjandusmaailma tundmaõppimises. Niimoodi jätkub inspireeriv ja hariv lugemine pikkades talveõhtutes või päikesepaistelistel rannapäevadel.