Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada raamatu arvustust?

Kuidas kirjutada raamatu arvustust?

Raamatu arvustuste kirjutamine on tegevus, mida paljud kasutavad selleks, et jagada oma arvamust just loetud raamatu kohta. Raamatu arvustuse kirjutamine võib tunduda keeruline, eriti kui pole selge, kuidas asjad peaksid olema kirja pandud. Seepärast olen kokku pannud artikli, mis annab vastuse küsimusele: “Kuidas kirjutada raamatu arvustust?”.

Selles artiklis õpid, kuidas kirjutada raamatu arvustust sammu-sammult, et su arvustus oleks professionaalne ja võimalikult efektiivne.

Vali raamat, mida soovid arvustada

Esimene samm raamatu arvustuse kirjutamise protsessis on raamatu valimine, mida soovid arvustada. Vali raamat, mis sind kõnetab ja millest sa tahad oma lugejatele rääkida.

Looge raamatu jaoks kontekst

Raamatu arvustuse esimene lõik peaks looma konteksti, et lugejad teaksid, mida arvustus käsitleb. Kirjeldage selliseid asju nagu autor, peategelased, teema ja põhisüžee.

Andke ülevaade raamatu sisust

Järgmises lõigus andke ülevaade raamatu sisust. Rääkige sellest, mida peategelased tegid ja kuidas raamat kulges. Kirjeldage teemat ja põhisisu.

Hindamise kujundamine

Selles osas saate anda oma arvamuse selle kohta, kuidas raamat teile meeldis. Kas see oli huvitav või igav? Kas oli mõni üllatav moment?

Detailid ja näited

Raamatu arvustuse järgmine samm on mõne detaili ja näite andmine, et selgitada oma arvamust kirjelduse kohta. Võite rääkida sellest, mis teid kõige rohkem köitis, ja kui oluline see oli raamatu üldise meeleolu jaoks.

Põhjenduste esitamine

Põhjendage oma arvamust. Selgitage, miks just selline arvamus tekkis. Tooge argumente, miks te olete just seda või teist lehekülge nii kritiseerinud.

Lõpetamine

Lõpetage oma arvustus kokkuvõttega. Olge selles osas täpne, andes lugejatele kokkuvõtte oma arvamusest raamatule, mida te arvustasite.

Raamatu arvustuse kirjutamisel peate arvestama mitmete aspektidega.

Keskmiselt on raamatu arvustuse pikkus umbes 1000 sõna. Teil on siiski võimalik kirjutada koguni 2000 sõna – see on juba väga hea tulemus.

Hea raamatu arvustus peaks olema huvitav ja haarav. Parim viis selleks on kasutada aktiivset keelt, st kirjutada nii, nagu te peaksite raamatu sisu ja retseptiga rääkima. Üritage hoiduda liialt formalistlikust keelekasutusest.

Kasutage selleks sümboleid, mis teile korda lähevad. See annab lugejale mõnevõrra aimu, millisesse ossa te sügavamalt süvenete.

Tasub arvestada sellega, et kirjutades ärge muutke raamatut mingiks ilma nähtuks. Kirjutage arvustus nii, et kõik sisulised detailid oleksid säilinud, kuid samas kuidagi teisiti kujutatud.

Raamatu arvustuse kirjutamine võib tunduda keeruline, kuid kui järgite neid nõuandeid, saate koostada professionaalse ja arukalt ülesehitatud arvustuse.