Nullkulu

Nullkulu

kes on henno käo esimese raamatu illustraator?

Kes on Henno Käo esimese raamatu illustraator?

Henno Käo nimi on tuttav paljudele lapsena tema raamatuid lugenud eestlastele. Ta on üks tuntumaid lasteraamatute autor Eestis ning tema raamatuid on müüdud kümneid tuhandeid eksemplare. Kuid kes oli Henno Käo esimese raamatu illustraator?

Henno Käo esimene raamat “Jänku-Juss läheb linnas” ilmus 1975. aastal. Selle raamatu autoriks oli Käo ja illustraatoriks Venno Loosaar. Venno Loosaar oli tuntud ja hinnatud karikaturist, kes töötas aastaid ajakirjanikuna. Ta illustreeris ka palju lasteraamatuid, sealhulgas mitmeid Henno Käo raamatuid.

Venno Loosaare illustratsioonid on Jänku-Jussi raamatus ilusad ja detailirohked ning eelkõige lapsepärased. Ta on loonud lõbusad ja sõbralikud tegelased, nii et lapsed armastavad neid piltidel otsida ja nendega mängida. Loosaare illustratsioonid on täpselt nii, nagu pidid olema esimese lasteraamatu jaoks: väljendusrikkad, kuid lihtsad, ja edastavad selgelt sõnumit.

Venno Loosaar tegi ka hiljem Henno Käo raamatu “Jänku-Juss läheb talveunne” illustreerimistööd, mis ilmus 1979. aastal ja räägib jänku Jussi unest enne kevadet.

Kõnealusest raamatust kujunes hiljem üks Eesti lastekirjanduse klassikuid. Tänaseks päevaks on Jänku-Jussi raamatuid ilmunud juba palju – kuni 16 erinevat raamatut koos Jussi ja tema sõpradega.

Lõpetuseks tuleb tõdeda, et Venno Loosaar on teinud suure töö Eesti lastekirjanduse rikastamisel nii autori kui ka illustraatorina ning tema illustratsioonid Henno Käo raamatutes on elavad ja värvikad, mis meelitavad lapsi raamatuid lugema.