Nullkulu

Nullkulu

kes on raamatu ahastav algus autor?

Kes on Raamatu Ahastav Algus Autor?

“Tõsielu kõneleb inimhingede müstilist keelt, mis on pala, kui mõistate seda, ning mis paneb selle, kes selle mõistab, sügavalt ohkama ja jälgima, et toimunut edasi rääkida.” Need sõnad kuuluvad lummavale raamatule, mis on tabanud paljusid lugejaid – “Raamatu ahastav algus”. See romaan võitis peale väljaandmist 1902. aastal kõigi inimeste tähelepanu ja selle pärast sai ka nüüdseks peamiseks kirjandusteoseks.

See lugu räägib väärkohtlemisest, kadumajäämistest, leidmisest ja eneseavastamisest. Kuid kes oli selle jumaliku raamatu autor? Kes oli see võimas mees, kes kirjutas romaani, mis suutis lugeja sisemiselt raputada? Tänavaküsitlus võib öelda, et Ernest Hemingway ja Jack Kerouac on veelgi tuntumad kirjanikud, kes on kirjutanud sarnaseid lõhnavaid teoseid, kuid tõtt-öelda, nad pole selliste teosteni jõudnud, mida on suutnud kirjutada meie peategelane. Meie autor.

Tema nimi oli Horatio Alger. Ta kirjutab põnevaid ja sotsiaalseid teoseid, mis viivad ta koheselt kohaliku eliidi meedia tunnustusse. Alger veetis oma lapsepõlve palju aega oma isa kondiitri- ja pruulimeistrina. Tema isa eeslina oli ka Horatio vennapoeg, samuti nimega Horatio. Horatio noorem suri tormis merel. Sellele järgnes Algersi ema surm õnnetusjuhtumi tagajärjel, kui ta sattus raudtee alla. Selle tõttu oli tema isa sunnitud varsti pankrotti minema.

Alger läks tööle New Yorgis haridusministeeriumi juurde, kus ta töötas reporterina. Ta kirjutas artikleid New Yorgi Posti ja Newstimesi kohta. Kuid pärast poissmeheastme läbimist otsustas Alger alustada karjääri kirjanikuna. Esimesena avaldas ta teose nimega “Noorkandidaat”. See jutustus kõneles rikkusest, võimalustest ning eemaldumisest sotsiaalsest ja kultuurilisest keskkonnast. Seal leiame noore, kellel on elukutseks ühiskonna taasloomine. Seda saab leida ka tema järgmistes kirjutistes, mis kõik kirjeldavad sarnaseid põhimõtteid.

Teada on see, et Algeri kirjutised olid populaarsed nii USA-s kui ka välismaal. Ta kirjutas igas žanris: põnevus, ulme, müsteerium ja romantika. Tema kõige kuulsam ja hinnatum teos oli “Raamatu ahastav algus”. See teos räägib lugu mainekast noormehest nimega Howard. Howard tegeleb antikvaariaatide äriga, kuid sissesõitva röövli korraldamises kaotab ta oma rikkuse. Peale seda langeb ta tegelikku viletsusesse, kaotab oma kõige lähedasemad ja võimalused oma elukvaliteeti tõsta. Tema kogemused elus teevad temast mehe, kes ta peabki olema.

“Selle lugu taga on suur sõnum. Meile tuletatakse meelde, et kui me kaotame midagi, mis on meie jaoks oluline, siis on uued uksed alati avatud.” Need sõnad võivad kirjeldada Algeri elutööd. Ta on meile jätanud lugusid, mis kajastavad ühiskonna ja kogukonna teemasid ning loonud teose, mis on absoluutselt kõndiv allikas paljudele kirjanduspõlvkondadele.

“Raamatu ahastav algus” on tõeline kaasaegse kirjanduse klassika, seega pole kaugeltki raske taibata, miks Horatio Alger on nii tähtis kirjanik – ta on esitanud teos, mis on võimeline kõnetama lugejat sügaval tasandil. Peegeldades Abdita oma elu kaudu, võime hakata nägema elu nüansse, mida mõnikord on raske palja silmaga märgata. Alger on nii tähtis, sest tema kirjutised aidanud lugejatel tõsta oma teadlikkust ühiskonnast, ümbritsevast jne. Algatades dialoogi ja küsimuste esitamist, suutis Alger alustada võitlust ksenofoobia ja diskrimineerimise vastu, tuua esile raske vähemuste positsiooni tavalistele kodanikele ning laiendada meie arusaama selles, mis rikastab meie elu väärtusi.

Kokkuvõttes võime öelda, et Horatio Alger oli tõeline suurmeister kirjanikuna ning tema lugu “Raamatu ahastav algus” võib olla üks väljapaistvamaid kirjanduse teoseid, mida kunagi kirjutatud. Algeri panus kirjandusse ja ühiskonda ei saa olla liiga suurtaga hinnatud. Seega soovitame tungivalt uutele ja kogenud lugejatele, kes pole kunagi lugenud “Raamatu ahastavat algust”, minna ja otsida selle avastus, mis tõestab, et Horatio Alger oli tõesti, kõigi mõõdupuude järgi, kirjanduslik suurmeister.