Nullkulu

Nullkulu

miks ei jää rasedaks?

“Miks ei jää rasedaks”

Tervitatud kõigile raseduse planeerimise imetlejatele! Kui olete juba lõpetanud raseduse planeerimise tulevikku investeerimise, kuid pole siiski õnnestunud rasestuda, siis tekib loomulik küsimus – miks ei jää rasedaks? Selles artiklis uurime tõenäolisi põhjuseid, miks rasestumine võib teie jaoks üliraskendatud olla.

Sagedased probleemid, mis takistavad rasestumist

Vähene munasarjareserv: See on üks fertiilsusprobleemide üldisemaid põhjuseid, kuid see on ka kõige raskemini diagnoositav. Vähese munasarjavaruga naistele on rasestumine raskem, kuna tema munasarjadest pärit munade arv on piiratud. Seda seisundit nimetatakse ka primaarseks munasarjapuudulikkuseks (POI), mis tekib tavaliselt enne neljakümnendat eluaastat.

Munajuhade obstruktsioon: Teine sagedane põhjus, miks naised ei jää rasedaks, on munajuhade takistus. See võib olla tingitud sellest, et munajuhad on kas suletud või blokeeritud, takistades munarakkude transportimist munajuhadest emakasse.

Endomeetriumi probleemid: endomeetrium ehk emaka limaskest on koht, kus munarakk peab viljastama ja kus loode peaks hakkama kasvama. Endomeetriumi probleemid nagu sünnidefektid, fibroidid ja polüübid võivad takistada munaraku viljastamist, võib-olla sellepärast, et viljastatud munarakk ei suuda end tavaliselt imenduda.

Polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS): See on levinud fertiilsusprobleem, mis tavaliselt mõjutab naisi, kes pole veel jõudnud menopausi. Selle sündroomi tõttu ei saa munasarjad normaliseerida hormoonitaset ja seetõttu on menstruaaltsükkel ebaregulaarne. Sel juhul ilmneb ülemäärane karvakasv, liigne kaalukogunemine, samuti võivad ilmneda akne ja kõriturse.

Kilpnäärme häired: Kilpnääre, mis asub kaelas, mängib rolli ainevahetuses ja hormoonide tootmises. Kui kilpnäärmes esineb häireid, võib see põhjustada hormonaalseid tasakaalustamatusi ja probleeme ovulatsiooniga. Selleks, et seda seisundit mõista, on soovitatav võtta kilpnäärme hormoonide taset.

Halb sperma kvaliteet või kvantiteet: Rasestumine on kahe partneri tulemus, seetõttu on mehe seemnerakkude kvaliteet ja kvantiteet sama tähtis kui naise fertiilsus. Kui mees kannatab halva sperma kvaliteedi all, siis tõenäosus rasestuda väheneb dramaatiliselt.

Endometrioos: See on seisund, kus emaka endomeetriumi kude kasvab väljaspool emakat. Endometrioos võib takistada naise rasestumist, kuna see võib põhjustada armistumist, adhesioone või vigastatud kudesid.

Kuidas saate rasestuda

Nagu me varem mainisime, on rasestumine kahtlemata keeruline ja võib-olla ka pikem protsess. Kuid siiski on võimalik leida sobiv meetod, mis aitab teil oma rasestumisprobleemidest üle saada. Siin on mõned asjad, mida saate proovida:

Ovulatsiooni jälgimine: rasestumise esimene ja kõige olulisem aspekt on ovulatsiooni jälgimine. Ovulatsioon on protsess, kus munarakk vabaneb munasarjast ja liigub munajuha kaudu emakasse. Ovulatsiooni jälgimiseks on olemas palju meetodeid, näiteks basaaltemperatuuri mõõtmine, ovulatsioonisõlme testid jne.

Kasutage viljastumiseks õiget asendit: Kõik positsioonid ei ole viljastumise jaoks ühtlased. Parimate tulemuste saamiseks soovitavad eksperdid kasutada viljastumise jaoks sobivaid asendeid.

Söö terveid toite: Tervisliku toitumise abil saate oma keha ette valmistada täiuslikuks raseduseks. Süüa tuleks tervislikke rasvu, rasvavabu valke, puu- ja köögivilju, samuti tervislikke süsivesikuid.

Liigse kaalu kaotamine: Kui teil on ülekaal, võib see rasestumist takistada. Seetõttu on soovitatav kaotada kaal, et saada sobiv kaal.

Kokkuvõtteks
Rasestumine on keeruline teema, kuid sellele tuleks läheneda teadlikult. Olge kannatlikud ja püüdke mitte paanitsema hakata, kui asjad liiga kiiresti ei lahene. Kui arvate, et teil võib olla mõni ülaltoodud probleem ning soovite rasestuda, on kõige parem konsulteerida oma arstiga, kes aitab teil leida sobivad lahendused. Pea meeles, et naiste tervis on oluline alus tervislikul rasedusel!