Nullkulu

Nullkulu

mida panna inhalaatori sisse?

Mida panna inhalaatori sisse: kõik, mida peate teadma.

Inhalaatorite kasutamine on tõhus viis erinevate hingamisteede haiguste raviks. Need seadmed ühendavad ravimi otse hingamisteedega, mis võib aidata vähendada kõrvaltoimete riski ja võimaldada ravimil kiirelt ja efektiivselt toimida. Sellepärast ongi oluline teada, kuidas õigesti kasutada oma inhalaatorit ning mida panna inhalaatori sisse.

Siin on üksikasjalik juhend inhalaatori õige kasutamise ja erinevate ravimite kasutamise kohta, mis annab teile täpset ja põhjalikku teavet teie hingamisteede haiguste ravimisel.

Sissejuhatus inhalaatoritesse

Inhalaatorid on väikesed seadmed, mis kasutavad rõhu all või vedeliku abiainet, mis võimaldab väikeste ravimiandmete sissehingamist otse kopsudesse. Inhalaatorite kasutamine on paljude hingamisteede haiguste, nagu astma, kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) ja tsüstilise fibroosi raviks.

Erinevad inhalaatorid

On erinevaid inhalaatoritüüpe, kuid kõige levinumad on abistaja doosimisseadmed (MDIs) ja kuiva pulbri inhalaatorid (DPI-d). Ainus erinevus nende kahe inhalaatori vahel on ravimi kohaletoimetamise meetod.

MDI sisaldab võimaliku ravimi koguse väikese pudeli, mille stenokardio saab suruda, et vabastada ravimit otse kopsudesse. Teisest küljest kasutab DPI kuiva ravimipulbrit, mis on lisatud kapslitesse või diskettidesse, mida teatud tüüpi inhalaatorid purustavad.

Ravimite tüübid

Ravimite tüüp, mida inhalaatorisse panna võib, sõltub patsiendi haigusest. Siiski on mõned ühised ravimid, mida saab kasutada erinevatel juhtudel, nagu:

– Beetaagonistid: Need aitavad hoida hingamisteid lahti ja on kasulikud astma, KOK-i ägenemise ja raskete allergiatega inimestele.

– Kortikosteroidid: Need vähendavad põletikku ja turset, mis võib aidata leevendada astmaga seotud sümptomeid.

– Antikolinergilised: Need aitavad vähendada lima tootmist ja võivad aidata kopsude rasketes tingimustes.

– Kombineeritud inhaleeritavad ravimid: Need ühendavad mitu erinevat ravimit ühes inhalaatoris ja neid kasutatakse raskete hingamisteede haiguste korral.

Kuidas kasutada inhalaatorit

Inhalaatori kasutamine ei ole alati lihtne. Kõigepealt peab patsient seda teha õigesti, et ravim saaks kopsudesse kohale toimetada. Seega peab patsient järgima täpset protseduuri, mida arst talle annab.

Samuti on oluline arvestada, et patsient peab inhalaatorit regulaarselt kasutama, et ravimid oleksid tõhusad. Tuleb meeles pidada, et inhalatsioonravi on pikaajaline protsess, mis nõuab patsiendilt kannatlikkust ja kindlat soovi säilitada oma tervist.

Siin on mõned üldised sammud inhalaatori kasutamiseks:

– Eemaldage inhalaator vutlarist, loksutage seda hästi ja eemaldage hingetõmbe lõpp.

– Kui kasutate MDI-d, loksutage pudelit vähemalt 5 korda, kui kasutate DPI-d, sisestage kapsel või diskett seadmesse.

– Hingamiseks hingake välja õrnalt. Kui kasutate MDI-d, hoidke nebulisaator ninasõõrmega või suu küljes. Kui kasutate DPI-d, asetage plastkoe või huuliku ots suu külge.

– Hoidke oma hinge kinni vähemalt 10 sekundit, et ravimi osakesed jõuaksid kopsudesse. Seejärel väljuge aeglaselt.

– Lase inhalaatoril 1 minuti jooksul korduvat annust laskmist.

Kokkuvõte

Inhalaatorite kasutamine on tõhus viis erinevate hingamisteede haiguste raviks. Kui teate, mida panna inhalaatorisse, saate saavutada parema tulemuse ja ravimeid maksimaalselt ära kasutada. Mõelge sellele artiklile juhendina patsientidele, kuid tuleb meeles pidada, et täpsete juhiste saamiseks peate nõu pidama oma arstiga. Kui olete enda ravimisel kindel, saate oma inhalaatori kasutamisest tõeliselt rõõmu tunda, samal ajal hoides oma kopse ja hingamisteed terve heal järjel.