Nullkulu

Nullkulu

mis kellani müüakse alkoholi?

Mis kellani müüakse alkoholi?

Alkohol on üks enim tarbitud joogid maailmas. Seda tarbitakse erinevatel põhjustel – lõõgastumiseks, pidustuste tähistamiseks, ärevuse leevendamiseks, probleemide unustamiseks jne. Kuid alkoholi tarbimine on sageli seotud ka negatiivsete külgedega, nagu tervisekahjustused, sõltuvus, õnnetused ja isegi surm. Seetõttu on oluline teada, millal müüakse alkoholi ja millal see on keelatud.

Eestis on alkoholimüügieeskirjadest väga täpsed juhendid. Seetõttu peavad kõik alkoholimüüjad neid täitma, et vältida karistusi. Seadusega kehtestatakse kindel kellaaeg, millal müügiks lubatud alkohol tuleb müügist eemaldada. Seaduse rikkumisel võib oodata trahvi.

Mis kellani müüakse alkoholi?

Tavaline müügiaeg

Alkoholi müügiga seotud nõuded on sisuliselt määratletud riigi õigusaktides, mida tuleb järgida. Eestis kehtib tavaliselt alkoholi müügipiirang kell 10.00 kuni 22.00. Seda aega nimetatakse müügipiirangute perioodiks. See tähendab, et alkoholiga kauplustes ja müügipunktides tuleb müük peatada kella kümneks õhtul.

Suuremad üritused

Suuremate ürituste (kontserdid, festivalid, spordivõistlused jne) korral kehtivad spetsiaalsed piirangud alkoholi müügile. Ürituste korraldajad peavad järgima rangeid reegleid ja hoolitsema selle eest, et alkohoolseid jooke müüakse ainult lubatud kellaaegadel. Tavaliselt on see periood kella 10.00 kuni 23.00.

Pühad

Riiklikel pühadel nagu jõulud, lihavõtted või uusaasta on ka alkoholi müügipiirangud erinevad. Pühade ajal müüakse alkoholi tavalisest erinevatel kellaaegadel või see on müügilt täielikult keelatud. Eestis tuleb müük peatada kella kuueks õhtul.

Kooliüritused

Eestis on keelatud müüa alkohoolseid jooke, kui üritus toimub kooli territooriumil. See keeld kehtib kõikides Eesti koolides. Kui üritus on korraldatud kooli territooriumil väljaspool kooliaega, kuid kooli poolt korraldatult, tuleb jälgida samu kellaaegu nagu tavapärastel müügiaegadel.

Müügiaegade järgimine

Müügiaegade järgimine on oluline, et vältida trahve ja probleeme seaduskohasusega. Kui alkoholi müüakse väljaspool lubatud tunde, võidakse rikkumise eest trahvida. Samuti on oht, et kauplusele võidakse kehtestada ajutine müügikeeld või isegi alaline müügiloa peatamine.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eestis on alkoholi müügipiirangud väga täpsed. Kellaaeg, millal alkoholi müük tuleb peatada, on määratletud riigi seadustega. Iga müüja – olgu selleks kauplused, baarid või restoranid – peab neid reegleid rangelt järgima. Seega, kui soovite osta alkohoolseid jooke Eestis, veenduge enne müügiaegade järgimist, et ei satuks probleemidesse seadusega.