Nullkulu

Nullkulu

mis maa see on?

Mis maa see on

Kui sa loed seda artiklit, siis on väga tõenäoline, et oled huvitatud Eesti riigist ja selle põnevast ajaloost.

Eesti on 1,3 miljoni elanikuga riik Põhja-Euroopas. Eesti piirneb põhjas Soome, idas Venemaa, kagus Läti ja lõunas Läänemeri. Eesti territoorium hõlmab 45 227 ruutkilomeetrit.

Eesti on üks neist maadest, mis on kogenud läbi ajaloo palju muutusi. 20. sajandi alguses oli Eesti osa Vene impeeriumist. Pärast Esimest maailmasõda kuulutati 24. veebruaril 1918 Eesti Vabariik välja. Selle riigi teekond pole olnud aga sugugi lihtne.

Alates 1940. aastast okupeeris Eesti Nõukogude Liit ja järgmise 50 aasta vältel oli Eesti üks NSV Liidu vabariikidest. 1991. aasta augustis, pärast Moskva kommunistliku režiimi kokkuvarisemist, taastati Eesti iseseisvus.

Eesti ajalugu on väga rikas ja huvitav ning selles on palju kohti, mida väärib tähelepanu. Näiteks esimese iseseisvusaja jooksul rajasime Eestis maailma esimese e-riigi. Digitaaltehnoloogia on Eesti üks osa ning seda tehnoloogiat kasutatakse paljude valdkondade, sealhulgas hariduse, meelelahutuse ja transportimise juures.

Eesti keel on euroopa keelte seas üks omapärasemaid. Eesti keel kuulub soome-ugri keelkonna alla, kuid erinevalt teistest soome-ugri keeltest, näiteks soome keel, on eesti keel võtnud palju sõnavara laenu naaberkeeltelt ning ka kaugematest keeltest.

Eesti toit on teine koht, kus meie riik on võimeline sellega teistele riikidele konkureerima. Eesti köök on traditsiooniliselt liha- ja kalarikkas piirkonnas ja see on aja jooksul arenenud joogikultuuri ja erinevate toitudega. Eesti toitu iseloomustavad lihtsus, puhtus ja ausus, mis on kaasa aidanud sellele, et Eesti toitu hinnatakse nii kodumaal kui ka välismaal.

Eesti on ka riik, kus on palju looduslikke ilu. Nii on meil Eestis rikkalik rannikuala, rohkelt järvi ja jõgesid, väga lahe ja atraktiivne metsloomastik ning mitmeid rahvusparke, näiteks Lahemmaa rahvuspark.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti on riik, mis on täis ajalugu, kultuuri, ilu ja head toitu. Eesti on riik, mida tasub külastada ning mille kultuuri ja traditsioonidega tasub tutvuda. Oleme uhked selle üle, et oleme eestlased ning suured patrioodid oma riigi suhtes.