Nullkulu

Nullkulu

mis kell algab eurovisioon?

Mis kell algab Eurovisioon: kõik, mida pead teadma.

On taas see aeg aastas – Eurovisiooni lauluvõistlus on jõudnud taas meie teleritesse. Kuid mis kell täpselt algavad erinevad voorud ja finaal? Selle küsimusele vastuste leidmiseks lugege edasi!

Esimene poolfinaal

Esimene poolfinaal toimub teisipäeval, 18. mail 2021. aastal. Teleülekanne algab kell 22:00 Eesti aja järgi. See on võimalus osalejatele üles astuda ja näidata oma andeid tervele maailmale. Esimeses poolfinaalis on kokku 16 riiki, kes võistlevad koha eest pääseda finaali.

Esimene poolfinaal jaguneb kaheks eraldi osaks, et kokku mahutada kõik osalejad. Esimeses osas astuvad üles need riigid: Norra, Leedu, Valgevene, Rootsi, Island, Eesti, Tšehhi, Austraalia ja Põhja-Makedoonia. Teises osas on kavas Poola, Austria, Soome, Bulgaaria, Šveits, San Marino ja Gruusia. Kõikide esinemiste vahele on lisatud kuulajatele ja vaatajatele lühikesed reklaamipausid.

Teine poolfinaal

Teine poolfinaal toimub aga kolmapäeval, 20. mail 2021. aastal, samuti kell 22:00 Eesti aja järgi. Teises poolfinaalis astuvad üles samuti 16 riiki, kes võidavad koha finaalis osalemiseks. Teises poolfinaalis näeme tuntud riike, nagu Prantsumaa, Saksamaa ja Suurbritannia.

Teises osas astuvad üles need riigid: Serbia, Soome, Gruusia, Albaania, Portugali, Bulgaaria, Šveits, Taani, Ukraina, Prantsusmaa, Aserbaidžaan, Norra, Horvaatia, Belgia, Iisrael ja Rumeenia.

Finaal

Tõeline pidu algab laupäeval, 22. mail 2021. aastal, kui finaaliõhtu lauljad võistlevad omavahel. Finaal algab kell 22:00 Eesti aja järgi. Finale osaleb 26 riiki, sealhulgas eelnevalt kindlustatud koha saanud Itaalia, Suurbritannia ja Holland.

Finaalis astuvad üles need riigid: Itaalia, Saksamaa, Holland, Venemaa, Šveits, Taani, Ukraina, Holland, Prantsusmaa, Hispaania, Aserbaidžaan, Norra, Küpros, Poola, Rootsi, Serbia, Malta, Gruusia, Albaania, Sloveenia, Horvaatia, Läti, Iisrael, Rumeenia, Belgia ja Bulgaaria.

Kes on favoriidid võitjaks?

Igas lauluvõistluses on mõned riigid, kelle esitused tekitavad enim furoori ja kellel on suurem tõenäosus võita. Eelmisel aastal väisasid Island ja Bulgaaria meie teleekraane edukate esitustega. Aga kes on eeldatavad favoriidid sel aastal? Selle küsimusele ei saa kindlat vastust anda, kuid võiksime ennustada, et Rootsi, Itaalia ja Island võiksid olla tugevad kandidaadid. Siiski on kindel, et finaleks on kõik artistid valmis andma endast kõik.

Järeldus

Eurovisiooni lauluvõistlused on rahvusvaheline sündmus, mis on aidanud paljudel loovatel inimestel oma andeid näidata. Alates selle loomisest 1956. aastal on Eurovisioon põhjustanud palju poleemikat, aga ka rohkelt positiivseid emotsioone. Nüüd, kui olete tuttav võistluse ajaskeemide ja ettekandmistega, võite minna istuda teleekraanide ette ning nautida lauljate ilmastikku. Oleme veendunud, et see võib olla üks erakordne kogemus!