Nullkulu

Nullkulu

mis on kell?

Mis On Kell – Kõik, Mida Peate Tundma Selle Käekella Tegemise Kohta

Kell on käepärane vidin, mida me kõik igapäevaselt kasutame, et ajaga sammu pidada. Kuid kas olete kunagi mõelnud sellele, mis kell on ja kuidas see toimib? Selles põhjalikus artiklis uurime kellade ajalugu, erinevaid kella tüüpe, käekella tööpõhimõtet ning palju muudki.

Ajaloo Tundmine

Enne käekella leiutamist oli kõige tavalisem viis ajaga sammu pidamiseks meile ilmselt kõigile teada – päikesekell. Peegeldatud valguse varjude abil saame me neist aru päikese liikumise järgi. Kuid see ei ole kõige usaldusväärsem viis meie tänapäevasele maailmale, kus ajahid ja kratid võivad seljataha jääda.

Esimesed käekellad tekkisid umbes sajandil ning need nägid välja hoopis teistsugused kui need, mida tänapäeval kanda võime. Esialgu need olid suuremad ja seisis laual. Neid kutsuti „kella“ ehk kellukesteks. 17. sajandil hakkasid mehhanismid muutuma ja käekellad hakkasid kujunema nagu need praegu on.

Erinevat tüüpi kellad

Kellad võivad olla mehaanilised, kvarts või digitaalsed.

Mehaanilised kellad kasutavad energiaks vedrumehhanismi ning annavad aja edasi käekella liikumise abil, mis on kohandatud täpseks liikumiseks.

Kvarts-kellad kasutavad vedrumehhanismi asemel kvartsikristalle, mis on elektrooniliselt seotud osakestega käekella sees. Käekella liikumine põhjustab osakeste kõikumist ning see kõikumine on kvartsi polariseerunud osakeste hulgale, mis loovad täpse rütmi.

Digitaalsed kellad kasutavad kaasaegset tehnoloogiat, elektroonilisi osi ning patareisid, et ajastatud raputanud kuva esitada.

Käekella sisu

Kella sisu on äärmiselt oluline, kuna see koosneb kõigist osadest, mis töötavad kokku, et õigeaegne kuvamine saavad olla. Nõuetekohane kella sisu tagab, et käekella käsi liigub järjepidevalt ja täpselt, sõltumata sellest, millises asendis see on või kuidas me seda kandma harjunud.

Olulised kellakomponendid hõlmavad järgmist:

Liikuvad käed – need kinnitatakse peatse käigu kätte või käekella servale. Nad liiguvad ümber kellaaegade, sisustades just õige arvu tikke oma liikumisega.

Esemed – see on mehhanismide üldnimetus, mida kasutatakse käte ühendamiseks liikuvate hammasratastega.

Hammasrattad – Käeanyla liikumisel lülitub hammasrattaga ühendatud käsi liikuma kella vastavasse suunda.

Räägitud liidesed

Sellist liidest kasutatakse pimedate kella kasutajate jaoks. Kuna käekellade käed on liikuvad, nad ei tunne kella seisukohta kellal. Näiduintegrussuse lahendamine on soovitatav kui kasutaja jaoks antakse sujuvat kasutajakogemust.

Kokkuvõtteks

Kellad on muutunud meie jaoks hädavajalikuks ajasüsteemiks, tagades, et me ei jää maha ajakava pidamisest. Nii mehaanilised, kvarts kui ka digitaalsed kellad on olnud meie ajaloo paksus eri faasides. Olulisemad kellakomponendid hõlmavad vedru, käsi, plaat, hammasrattad ja räägitud liidesed. Seetõttu on nende käekellade koostamisel usaldusväärsus ja täpsus eriti tähtsad.

Kirjutades käesolevat artiklit, leiutas meie meeskond viisi, kuidas tõstame au selle käekellade imelisele teemale. Loodame, et oleme aidanud teil avastada, mis kell on ja miks see niivõrd tähtis on, ning et oleme teinud seda lõbusas ja informatiivses viisil.