Nullkulu

Nullkulu

mis kell tõuseb päike?

Mis kell tõuseb päike?

Eesti on tuntud oma kaunite loodusmaastike ja kohalike traditsioonide poolest. Üks ilusamaid vaateid on kindlasti hommikune päikesetõus, mis annab uue energia uuele päevale. Kuid millal täpselt tõuseb päike Eestis igal aastaajal ja kuidas teda kõige paremini imetleda?

Talvine päikesetõus

Talvine päikesetõus on kindlasti üks kauneimaid loodusesündmusi üldse. Kui talvel tõuseb päike hiljem kui suvel, siis hommikud on selgemad ja valgemad. Kõige paremini saab talvist päikesetõusu näha Lõuna-Eestis, kus on vähem pilvi ja mägesid, mis võivad takistada päikesevalguse levimist.

Kevadine päikesetõus

Kevadine päikesetõus toob alati kaasa uue alguse ja lootuse viljade kasvamiseks. Kuna kevadel on päeva pikkus juba pikem, siis tõuseb ka päike varasemalt. Kõige paremini saab kevadist päikesetõusu nautida mere ääres, kus saab imetleda päikesetõusu mere tagant üles tõusvat.

Suvine päikesetõus

Suvepäikesed on kõigile meelepärased. Suvepäeval saab tunda päikese soojust ja valgust, mis pakub rõõmu nii inimestele kui ka taimedele ja loomadele. Kõige paremini saab suvist päikesetõusu nautida mere ääres. Eriti kaunid on suvised päikesetõusud Saaremaa ja Pärnu rannikul.

Sügisesed päikesetõusud

Sügis on aeg, mil puud ja taimed hakkavad langema ja valmistuvad talveks. Sügisel tõuseb päike hiljem ja laskub varem, mis annab kauneid kollaseid ja pruune toone loodusele. Parimad kohad sügisese päikesetõusu vaatamiseks on kindlasti mets ja maanteed, kus saab vaadata päikese varje.

Kokkuvõte

Eesti kaunitest hommikutest saab inspireeritult kirjutada lõputult. Loodus on kindlasti kaunis vaatepilt, mis annab igaks päevaks värsket energiat. Mööda Eestit ringi sõites on võimalik näha erilisi paiku, mis pakuvad unustamatuid vaatamiseelamusi.

Eestis on kindlasti palju kohti, kus saab päikesetõusu vaadates imetleda loodust ja võtta aega iseendale. Hommikul vara ärgates ja päikesetõusu nautides saab kauni päeva jaoks energiat koguda. Seega, kõik, kes soovivad emotsionaalset laengut ja unustamatuid elamusi, ärge jätke kasutamata võimalust vaadata päikesetõusu Eestis!