Nullkulu

Nullkulu

mis keelt räägitakse hispaanias?

Mis keelt räägitakse Hispaanias?

Hispaania on üks populaarsemaid reisisihtkohti, mida inimesed külastavad üle kogu maailma. Seda uhket riiki külastades näete, kuidas Hispaania pika ajalooga on juba ammu tõestanud end rikka kultuurimaa ja imekaunite vaadetega. Siiski võib Hispaanias ka tekkida küsimusi, millist keelt nad seal räägivad. Seega, selles artiklis keskendume sellele, millised keeled on Hispaanias levinud.

Hispaania keel

Hispaania keel on Hispaanias ametlik keel ja seda kõneleb enamik hispaanlasi. Lisaks on hispaania keel üks maailma kõige räägitumaid keeli, mida kõneleb üle 500 miljoni inimese. Hispaania keel on romaani keel, mis pärineb ladina keelest. Hispaania keelt kasutatakse ka paljudes teistes Lõuna-Ameerika riikides nagu Mehhiko, Colombia ja Argentina, ning see on ametlik keel Filipiinidel.

Katalaani keel

Katalaani keel on Hispaania keelega sarnane ja on ametlik keel Kataloonias, Valencia piirkonnas, Balearidel ja mõnedes Murcia piirkondades. Katalaani keelt räägitakse ka Andorra Vürstiriigis ja Prantsusmaa Püreneede piirkonnas. Katalaani keelt räägib umbes 10 miljonit inimest.

Galicia keel

Galicia keel on galaicia elanike keel. Galicia asub Hispaania loodeosas Atlandi ookeani ääres. Keelt räägitakse lisaks Hispaaniale ka Portugalis ja Brasiilias. Galicia keel on väga sarnane portugali keelega ning see on üks hispaania keele neljast ametlikust keelest.

Baski keel

Baski keel on täiesti teistsugune keel kui Hispaania keel ja see erineb ka teistest keeltest maailmas. Baski keelt räägitakse enamasti Põhja-Hispaanias Baski maakonnas Pais Vasco. Baskimaa keelt on raske õppida ja see erineb enamikust Uurali keeltest. Baskimaa keel on sajandeid olnud suletud, kuna see on väga isoleeritud piirkond. Baski keelt räägib ainult umbes 700 000 inimest.

Hispaania on riik, kus leidub palju erinevaid keeli. Kui külastate Hispaaniat, siis olenevalt sellest, kus te asute, võite kokku puutuda mis tahes nendest keeltest. Hispaania keelest kuni baski keele ja katalooni keeleni on Hispaania keeled väga mitmekesised ja ilmekad. Ukrainas leidub küll palju erinevaid keeli, kuid ainult Hispaania keel on kogu maailmas tuntud rohkete Hispaania keelsete laulude ja filmide tõttu. Seetõttu on oluline, et igaüks, kes külastab Hispaaniat, peaks teadma, mis keelt seal räägitakse.