Nullkulu

Nullkulu

mis keelt räägitakse egiptuses?

Mis keelt räägitakse Egiptuses

Egiptus on tuntud oma iidse ajaloo ja rikkaliku kultuuri poolest ning on üks populaarsemaid turismisihtkohti maailmas. Kuid lisaks ajaloole ja kultuurile on Egiptus ka huvitav keelte poolest. Selles artiklis käsitleme erinevaid keeli, mida Egiptuses räägitakse.

Arabi keel

Egiptus on kaasaegse araabia keele kodumaa. Modernne araabia keel erineb klassikalisest araabia keelest, mida kasutati Koraani kirjutamisel ja mida õpitakse klassikalise araabia keele kursustel. Modernset araabia keelt räägitakse kogu Araabia maailmas, sealhulgas Egiptuses.

Modernne araabia keel on peamine suhtluskeel Egiptuses ja seda kasutatakse nii ametlikul kui ka mitteametlikul tasandil. Kui kavatsete Egiptuses reisida, on oluline teada, et kuigi araabia keel on ametlik keel, räägivad paljud inimesed ka inglise keelt, eriti turismipiirkondades.

Nubia keel

Nubia keel on Niiluse lõunakaldal räägitav keel. Nubia keel on oma päritolu poolest sarnane kaanri keelele ja kuulub niinimetatud Niiluse keelte hulka. Tänapäeval räägitakse Nubia keelt peamiselt Sudaanis. Egiptuses kõnelevad nubiad peamiselt araabia keelt, kuid mõned säilitavad oma kultuuri ja traditsioonide tõttu ka Nubia keele. Nubia keel on väga haruldane ja väljasuremisohus keel.

Berberi keel

Berberi keel on paljudes Põhja-Aafrika riikides levinud keel. Egiptuses räägitakse berberi keelt kõige rohkem Siwa oaasis. Berberi keel on Amasiighide keel, kes on pärit Ida-Atlandi rannikupiirkonnast ja kes on Põhja-Aafrika põliselanikud. Siwa oaas on Berberi keele ja kultuuri säilitamise seisukohalt väga oluline, kuna siin räägitakse keelt endiselt kodus ja koolis.

Inglise keel

Kuigi araabia keel on Egiptuses ametlik keel, räägitakse ka palju inglise keelt. Inglise keel on laialt levinud turismisihtkohtades ja kõige olulisem väliskaubanduse keel. Paljud egiptlased oskavad inglise keelt ladusalt rääkida ja mõnedel juhtudel on inglise keelega suhtlemine turistide jaoks lihtsam kui araabia keelega suhtlemine.

Kokkuvõte

Egiptuses räägitakse mitmeid keeli, kuid peamine suhtluskeel on modernne araabia keel. Lisaks araabia keelele räägitakse Nubia, Berberi ja inglise keelt. Egiptusesse reisides ei pea te muretsema keelebarjääride pärast, kuna suurem osa inimestest oskab rääkida ka inglise keelt. Kuid kui soovite sukelduda Egiptuse kultuuri ja ajalukku ning rääkida kohalikega, oleks hea õppida mõned baasküsimused araabia keeles.