Nullkulu

Nullkulu

kus kõneldakse araabia keelt?

Kus Kõneldakse Araabia Keelt?

Araabia keel on üks kõige laialdasemalt levinud keeli maailmas. See keel on pärit Araabia poolsaarelt, kus seda kõnelevad enamik inimesi. Kuid araabia keele kõnelejaid on ka paljudes teistes maailma paikades. Kui soovite teada, kus araabia keelt räägitakse, siis järgnevalt käsitletakse mõningaid olulisi paiku, kus seda keelt räägitakse.

Araabia riigid

Araabia keel on ametlik keel enamikus Araabia riikides. Kõige rohkem kasutatakse seda keelt Saudi Araabias, Kuveidis, Araabia Ühendemiraatides, Bahreinis, Kataris, Omaanis ja Jordaania. Uriidu, Dhofari, Bedouin ja Najdi keele dialektid on kõne alla kuuluvad kuulsamate Araabia keele arenguvormide hulka.

Põhja-Aafrika riigid

Põhja-Aafrikas on araabia keel peamine keel, mida kõik riigid kõnelevad. Siia kuuluvad riigid nagu Maroko, Alžeeria, Tuneesia, Liibüa ja Egiptus. Põhja-Aafrikas räägitakse araabia keele maghrebi dialekti, mis on pehme ja meloodiline. Selles piirkonnas räägitakse ka berberi keelt, kuid araabia keel on selliste riikide nagu Maroko ja Tuneesia kõige levinum keel.

Lähis-Ida riigid

Lähis-Idas on araabia keel väga levinud ja seda kõneleb peaaegu kogu piirkonna elanikkond. Süürias, Liibanonis, Iraagis ja Jeemenis räägitakse kohalikke dialekte, mis erinevad väljakujunenud standardist. Arvatakse, et Araabia poolsaare naaberriigid nagu Iraan, Pakistani, Türgi ja Afganistan on ka riigid, kus araabia keelt räägitakse.

Euroopa riigid

Teine koht, kus araabia keelt räägitakse laialdaselt, on Euroopa. Euroopas räägitakse araabia keelt peamiselt immigrantide ja vähemuste poolt. Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa ja Hispaania on kõige tuntumad Euroopa riigid, kus leidub araabia keelt rääkivaid rahvusgruppe. Samuti leidub araabia keelt rääkijaid Itaalias, Hollandis, Rootsis ja Norras.

Lõuna-Aasia riigid

Bangladesh, India ja Pakistan on ka riigid, kus araabia keelt räägitakse. Seda keelt kõnelevad peamiselt sunniitlikud moslemid, eriti islami usku inimesed. India ookeani saartel räägitakse ka araabia keelt, sealhulgas Indoneesias, Malaisias ja Singapuris. Seal on araabia keele kasutamine tihedalt seotud islami kultuuriga.

Kokkuvõtteks võib öelda, et araabia keel on väga laialt levinud ja seda kõnelevad inimesed on leitud kogu maailmas. Araabia keele leviku peamised tegurid on ajaloolised sündmused ja kultuuriline mõju, eriti islamistlik jõud, mis võtab üle suure osa maailma. Tahad ise araabia keelt õppida? Vaata lisaks nt kokteil.ee!