Nullkulu

Nullkulu

mis asi on stockholmi dieet?

Mis asi on Stockholmi dieet?

Stockholmi dieet on üks neist toitumiskavade valikutest, mis on olnud üks populaarsemaid läbi aastate. Kuidas see töötab, kui tõhus see on ja millised on selle riskid?

Esimese asjana tahan ma öelda, et Stockholmi dieet pole kaugeltki uus leiutis. Selle kavandi leiutas kiirustades arst Sten Sture Skaldeman, kes töötas välja oma versiooni sellest dieedist, mida Stockholmi Ülikooli haiglas kasutati peamiselt rasvunud patsientide ravis. Kuid loo lõpp oli mõnevõrra ebameeldiv, sest Skaldeman suri enesetapu tagajärjel.

Kuid see ei ole takistanud Stockholmi dieeditööstuse populaarsust, mis kogub ikka veel tohutut huvi ja fännide arvu. Nagu iga dieedi puhul, on ka Stockholmi dieetil oma eelised ja puudused. Selles artiklis kirjeldan ma igaüht vaheldumisi nii et teil oleks võimalik teha informeeritud otsus, kas proovida Stockholmi dieeti või mitte.

Kuidas Stockholmi dieet toimib?

Stockholmi dieet on dieediplaan, mis keskendub madala süsivesikute sisaldusele ja suure koguse valgu ja rasva tarbimisele. Selle tulemusena oleks keha sunnitud muutma oma energia allikat ja põletama rasva, mitte süsivesikuid. See süsteem on tuntud ka kui ketogeenne dieet, kuna see paneb keha tootma ketoonkehasid, mis toimivad rasvapõletusena.

Kui te tähelepanelikult vaatate jaate vidagi mida tarbite, saate suurema kontrolli oma kehakaalu üle ja see, mida Stockholmi dieet rõhutab. Toiduvalikud on rangemad kui tavalisel toitumiskaval, kuid lubavad mõnda „keelatud“ toitudest nagu rasvane liha, või, hapukoor ja munad. Piirangu all on teraviljad, magusad ja tärkliserikkad köögiviljad ja puuviljad.

Eelised

Kiire kaalukaotus: Stockolmi dieet viib kiirema kaalulanguseni, kui järgida meal plaani, sest keha hakkab põletama rasva asemele süsivesikuid.

Võimalus stabiliseerida veresuhkrutaset: Kuna vähese süsivesikute tarbimise tõttu väheneb ka insuliini tase veres, võimaldab Stockholmi dieet veresuhkru taseme säilitamist ning takistab kalorsuse ladestumist rasva kujul.

Toitumiskava on lihtne: Kuigi Stockholmi dieet on rangem kui paljud kaasaaegsed dieedid, on selle järgimine siiski üsna lihtne. Sa ei pea mõtlema, mida ja millal süüa, sest kogu teave on dieediplaanis kirjas.

Puudused

Kõrge rasvasisaldus: Stockholmi dieedi põhiliseks rasva allikaks on juust, hapukoor, või, rasvane liha ja muud sarnased toidud. Kuigi mõningaid neist toiduainetest tuleb tervise huvides tarbida, ei ole kahtlust, et seda tüüpi toitumine võib potentsiaalselt põhjustada kõrge kolesteroolitaseme ja südameprobleeme.

Piiratud toiduainete valik: Stockholmi dieedil on palju piiranguid ja mõned toidud jäävad igaveseks keelu alla. See võib olla raske neile, kes armastavad valmistada erinevaid maitse- ja tüübitoite.

Võimalikud kõrvalmõjud: Stockholmi dieedi järgimisel võib tekkida närvilisus, väsimus, iiveldus, peavalu, verise uriini või seedehäirete sümptomid.

Kokkuvõte

Stockholmi dieet on üks nendest dieetide valikutest, mida võib kehakaalu langetamiseks proovida. Peamine idee on vähendada süsivesikute tarbimist ning keskenduda suurema koguse valgu ja rasva tarbimisele. See dieet on mõeldud kasutamiseks piiratud aja jooksul, kuna võib põhjustada kõrvalmõjusid, kui seda järgida pikka aega.

Kui te tahtsite proovida Stockholmi dieeti, siis soovitan alati külastada litsentseeritud toitumisnõustajat, et saada individuaalset nõu ja olla kindel, et see dieet sobib teie tervisliku seisundiga. Teine hea valik oleks kaaluda tervislikumate toitumiskavade, sealhulgas meditsiinilise dieediplaaniga, kuna see kajastab teie kehakaalu, südame tervise seisundit, kolesteroolitaset ja muid biokeemilisi tegureid, mis võivad mõjutada teie tervist.