Nullkulu

Nullkulu

mis ajani saab teha tuludeklaratsiooni?

Mis ajani saab teha tuludeklaratsiooni: Inimesed puutuvad sellega kokku kord aastas

Iga-aastane tuludeklaratsioon on tavaline ülesanne paljudele inimestele Eestis. See on murettekitav ja tihti keeruline ülesanne, millele tuleb tegeleda igal aastal. Arvestades viimase kahe aasta sündmusi ja edasilükkamisi, tasub kokku võtta, millal saab täita tuludeklaratsioone ja kuidas seda teha.

Kui sa pole kindel, millal oma tuludeklaratsiooni esitada, tuleb meelde tuletada, et aeg läheb kiiresti ja esitusaeg jõuab varsti kätte. Kuna igal inimesel on oma aeg väärtuslik, siis selleks, et kokku hoida ajas ja vaevanägemises, tuleks esitada tuludeklaratsioon õigeaegselt. Nii saad kohe tagasi ka oma tulumaksurestitus.

Tuludeklaratsiooni esitamise aeg

Õnnelikul juhul, kui sa oled juba oma tuludeklaratsiooni esitanud, siis propageerimist pole vaja. Kuid kui sa oled alles oma tuludeklaratsiooni kirjutamisega hädas, siis võid olla huvitatud ajast, mille raames seda teha.

Eesti maksu- ja tolliamet (MTA) määrab aasta kohta kolm tähtaega, mil tuleb esitada füüsiliste isikute tuludeklaratsioon. Tähtaeg sõltub sinu tuluallikatest, mida oled asunud deklareerima. Kõigi kolme tähtaja puhul on MTA kehtestanud kalendaarlehe ajast: 31. märts, 30. aprill ja juuli.

Kui sinu aastane brutotulu on alla 25 000 euro, siis on sul aega oma tuludeklaratsiooni esitada kuni 31. märtsini. Kui sinu aastane brutotulu aga ületab 25 000 eurot, kuid sa ei ole saanud tulu kinnipidamisega maksustatavaid perioodilisi makse (nt töötasu või pension), siis on sul aega esitada tuludeklaratsioon 30. aprillini. Kui sul aga on olnud maksustatavaid perioodilisi makse aastal, siis on viimane tähtaeg tuludeklaratsiooni esitamiseks juuli.

Kuidas tuludeklaratsiooni esitada?

Järgmine samm on leida end vajalikud dokumendid ja alustada oma tuludeklaratsiooni koostamist. Maksu- ja tolliamet on loonud kasuliku veebikeskkonna ning mobiilirakenduse, kus on võimalik eeltäita tuludeklaratsiooni. Kui otsustad kasutada MTA poolt loodud veebikeskkonda, tuleb sul luua konto.

Konto loomine veebikeskkonnas on lihtne ja kiire protsess. Pärast konto loomist saad siseneda kasuliku keskkonnaga “E-maksuamet”, kus saad täita oma tuludeklaratsiooni elektrooniliselt. Kui eelistad oma tuludeklaratsiooni esitada paberil, siis võib seda teha ka paberkandjal MTA teenindusbüroodes üle Eesti.

Hoida saab kõiki oma dokumente ka salvestatuna, nii et enne tuludeklaratsiooni sisestamist võiks läbi mõelda oma eelneva aasta tuluallikad, töökohad ja muud asjakohased detailid. Samuti tagab see, et sa ei jäta midagi tähtsat mainimata ja saad täita deklaratsiooni täielikult.

Tuludeklaratsiooni täitmise protsess võib tunduda hirmutavana. Kuid tegelikult võib seda pidada ka huvitavaks ja põnevaks protsessiks. Tuleks aga meeles pidada, et selleks tuleb natuke vaeva näha, leida vajalikud dokumendid, arvutada oma tulu ja esitada lõpuks tuludeklaratsioon.

Kokkuvõte

Õigeaegselt esitatud tuludeklaratsioon on esimene samm maksete tagasimaksmise suunas. Kuna avaliku teenuste tagamiseks on tulu omamine maksustatav, siis on tuludeklaratsiooni esitamine igal aastal ülesanne, mida me ei tohiks ignoreerida. Deklareerides oma tulu õigeaegselt, aitad kaasa Eesti valitsuse ja heaolu hüvanguks.

Eesti maksu- ja tolliamet pakub kiiret ja lihtsat võimalust deklaratsiooni täitmiseks. Õppides, kuidas seda teha, saad enda jaoks keskenduda nii iseenda kui riigi tulevikule. Kui kasutad tuludeklaratsiooni täitmiseks aega ja pingutusi, siis on tagasimaksmine seda väärt ja kõik kulud tasuvad end lõpuks ära.

Tehes esimest sammu tuludeklaratsiooni täitmise suunas on samuti võimalik vabaneda murettekitavatest kohustustest, sest varsti on su toimetused möödas. Alustamiseks piisab vaid paarist klikist maksu- ja tolliameti veebilehel.

Niisiis, millal tuleb tuludeklaratsioon esitada? Vastus on lihtne: õigel ajal. Seega, kui eksid enda maksukohustuse tähtaja osas, siis saad end korralikult ebamugavasse olukorda sattuda. Õnneks võid kindel olla, et MTA on loonud lihtsa ja kasuliku veebikeskkonna tuludeklaratsiooni täitmiseks. Piisab vaid enda aja ja vaevaga investeerimisest, et veenduda oma tuludeklaratsiooni esitamises õigeaegselt.