Nullkulu

Nullkulu

kuidas täita soome tuludeklaratsiooni?

Kuidas täita Soome tuludeklaratsiooni

Tulumaks on Soome üks olulisemaid makse. Tuludeklaratsioon on dokument, millega deklareeritakse isiku sissetulek ja maksud, mida ta on maksnud eelmisel aastal. Deklaratsioone tuleb esitada iga aasta mail, kui inimese tulu ületab 22 000 eurot aastas. Viimane tähtaeg deklaratsiooni esitamiseks on mai, välismaa elanikel on aga rohkem aega deklaratsiooni esitamiseks. Käesolevas artiklis tutvume põhitõdedega, kuidas täita Soome tuludeklaratsiooni.

Milleks on vaja tuludeklaratsiooni?

Tuludeklaratsioon on oluline dokument, sest see määrab, kui palju inimene peaks tulumaksu maksma või tagasi saama. Inimene, kelle sissetulek on alla 22 000 euro aastas, võib siiski esitada deklaratsiooni, et saada tagasi töötamisega seotud kulutused, näiteks transpordikulud töökohta.

Kuidas täita Soome tuludeklaratsiooni?

Soome tuludeklaratsioonide esitamise süsteem on digitaalne, seega täitmiseks peab inimene kasutama tulumaksu elektroonilist süsteemi. Enne deklaratsiooni esitamist tuleb koguda kõik vajalikud dokumendid. Kui inimene töötab Soomes, saab ta enda maksuteabe Soome Maksuametilt otse elektrooniliselt süsteemist. Kui tööandja asub välismaal, peab inimene ise arvestama enda maksud ja selle põhjal deklaratsiooni täitma.

Soome tuludeklaratsiooni täitmine toimub üldjuhul järgnevalt:

Logi sisse Maksuameti elektroonilisse süsteemi.
Valige „Oma tulotiedot” ja näete kuvatud andmeid.
Kui kõik andmed on korrektsed, tuleb valida „Etusivu” ja seejärel „Tuloveroilmoitus”.
Deklaratsioonil tuleb valida aasta, mille kohta deklaratsioon esitatakse. Olge tähelepanelik, kuna vale aasta esitamine on üks tavapärane viga!
Esitage kõik nõutavad andmed; näiteks tulud, ametinimetused, kinnisvaraomandused, üürimaksed ja kulud töö ajal.
Pärast andmete esitamist tuleb deklaratsioon kontrollida ja seejärel salvestada. Seejärel tuleb maksta maksud, mis tuleb tasuda deklaratsiooni esitamise päeva jooksul.

Millised on tuludeklaratsiooni täitmise probleemid?

Käesoleval aastal on paljudel inimestel tekkinud probleeme tuludeklaratsiooni täitmisel. Enamik probleeme on seotud uue elektroonilise süsteemi rakendamisega. Kui inimesel on Soomes ettevõte või kinnisvara, peab ta olema väga tähelepanelik, kuna tema tuludeklaratsioon on tavapärastest deklaratsioonidest märkimisväärselt erinev. Inimene peab esitama spetsiaalse deklaratsiooni ja tavaline süsteem ei sobi selleks otstarbeks.

Lisaks peab Soomes töötav välismaalane kaks korda tähelepanelikum olema, kuna tema tuludeklaratsioon vajab veelgi rohkem tähelepanu. Lisaks sellele, kuna esimest korda tuludeklaratsiooni täitvad välismaalased satuvad mõnikord segadusse, võivad nad täheldada hilinenud tasumist või isegi karistusi hilinenud deklaratsiooni eest.

Kas on olemas alternatiivseid viise tuludeklaratsiooni täitmiseks?

Jah, Soomes on olemas maksunõustajad, kes saavad aidata tuludeklaratsiooni täitmisel. Nõustajad aitavad ka välismaalastel, kelle jaoks Soome tulumaksusüsteem võib olla keeruline. Maksunõustajate teenuste eest tuleb tasuda, kuid hea nõustaja saab aidata probleemi kiiresti ja valutult lahendada. Siiski on oluline meeles pidada, et maksunõustajad peavad olema pädevad ja teadlikud Soome maksusüsteemist, vastasel juhul võib vale nõuanne tuua kaasa negatiivseid tagajärgi.

Järeldus

Soome tuludeklaratsiooni täitmine võib olla keeruline protsess, kuid selle tähtsus on ülioluline, kuna see määrab inimese tulumaksud ja summa, mida ta võib tagasi saada. Soome Maksuamet pakub elektroonilist süsteemi, kus inimesed saavad deklaratsiooni esitada. Kui aga inimesel on mingeid probleeme tuludeklaratsiooni esitamisel, on oluline otsida kvalifitseeritud maksunõustajat, et aidata inimest probleemi lahendada. Oluline on märkida, et vale deklaratsiooni esitamine võib tuua kaasa karistusi ja trahvide maksmist, seega on alati parem olla tähelepanelik ja täita tuludeklaratsioonid õigesti ja tähtaegselt.