Nullkulu

Nullkulu

kus teha tuludeklaratsiooni?

Kus teha tuludeklaratsiooni?

Tuludeklaratsiooni esitamine on oluline kohustus igale maksumaksjale Eestis. Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 31. märts ning kõik maksumaksjad peavad selle tähtaega jälgima ning õigeaegselt deklaratsiooni esitama. Õnneks on tuludeklaratsiooni esitamine Eestis lihtne ning seda saab teha mitmel erineval viisil.

Kus saab tuludeklaratsiooni esitada?

Tuludeklaratsiooni saab esitada internetis, posti teel ja maksu- ja tolliameti teenindusbüroodes. Enamik inimesi eelistab tänapäeval tuludeklaratsiooni elektrooniliselt esitada internetis, kuna see on lihtne ja kiire. 2019. aastal esitas kokku 86,2% maksumaksjatest tuludeklaratsiooni elektrooniliselt.

Internetis tuludeklaratsiooni esitamine

Tuludeklaratsiooni saab internetis esitada läbi Maksu- ja Tolliameti iseteeninduskeskkonna e-MTA. Selleks peab omama ID-kaarti või mobiil-ID-d. Esmalt tuleb luua e-MTA keskkonda kasutaja ning seejärel saab esitada tuludeklaratsiooni. Võib ka olla, et tuleb alla laadida DigiDoc4 programm, mis töötab ainult Windowsi süsteemidel. See programm võimaldab ID kaardi omanikel allkirjastada dokumente.

Posti teel tuludeklaratsiooni esitamine

Kui inimene ei saa mingil põhjusel tuludeklaratsiooni elektrooniliselt esitada, siis on võimalik seda teha posti teel. Selleks tuleb leida internetist Maksu- ja Tolliameti kodulehelt tuludeklaratsiooni blanketid ning täita ära ning saata postiga aadressile Tallinn 0001. Tuludeklaratsiooni esitamine postiga tuleb teha hiljemalt 31. märtsiks, et vältida trahvi.

Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroodes tuludeklaratsiooni esitamine

Kui inimene soovib tuludeklaratsiooni esitada Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroos, siis tuleb saada aeg ning minna ameti teenindusbüroosse. Teenindusbüroos on võimalik ka küsida abi ning täpsustada kõiki küsimusi, mis deklaratsiooni esitamisega seotud on.

Kellel tuleb esitada tuludeklaratsioon?

Tuludeklaratsiooni tuleb esitada kõigil maksumaksjatel, kellel on olnud tulu. See tähendab, et kõikidel töötajatel, pensionäridel, füüsilisest isikust ettevõtjatel ning isa-ema tasanduslepingu saajatel tuleb esitada tuludeklaratsioon. Tuluna loetakse ka maksustatavat tulu, mida maksumaksja teenib välismaal, mistõttu ka välismaal töötavad eestlased peavad oma tulu deklareerima.

Mis andmeid peab tuludeklaratsioonis esitama?

Tuludeklaratsioonis tuleb esitada erinevaid andmeid, sõltuvalt isiku sissetulekust ning muudest teguritest. Tavaliselt tuleb esitada andmed töötasu, ettevõtlusest saadud tulu, välismaal saadud tulu, pensioni ning erinevate maksusoodustuste kohta, nagu näiteks eluasemelaenuga seotud intressid.

Kokkuvõte

Tuludeklaratsiooni esitamine on kohustus igale maksumaksjale Eestis ning see tuleb esitada 31. märtsiks. Tuludeklaratsiooni saab esitada mitmel erineval viisil, näiteks posti teel, internetis või Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroos. Tuludeklaratsiooni esitamiseks tuleb esitada erinevaid andmeid ning selleks on soovitatav õigeaegselt koguda kõik vajalikud dokumendid.

Selleks, et tuludeklaratsiooni esitamine oleks sujuv, on soovitatav korraldada oma raamatupidamine õigel ajal ning tagada, et kõik andmed on õiged ja täpsed. Loodetavasti aitab see artikkel kaasa selgemale arusaamisele tuludeklaratsiooni esitamisest ning kõik maksumaksjad suudavad oma deklaratsiooni õigeaegselt ja ilma vigadeta esitada.