Nullkulu

Nullkulu

kuidas esitada tuludeklaratsiooni?

Kuidas esitada tuludeklaratsiooni

Tuludeklaratsiooni esitamine võib tunduda keerulise ja aeganõudva ülesandena, kuid tegelikult on see protsess siiski üsna lihtne. Kui soovid maksudeklaratsiooni täita ise, siis on mõned sammud, mida pead jälgima.

Esmalt pead kontrollima, millist tüüpi maksudeklaratsiooni sa täitma pead. Eestis on mitut liiki tuludeklaratsioon nii füüsilistele kui ka juriidilistele isikutele. Kui oled eraisik, siis pead täitma vormi TSD.

Seejärel kontrolli oma sissetulekut, sest selle alusel määratakse ka maksude summa. Kui sul on ametlik töökoht, siis sinu tööandja korraldab sotsiaalmaksu ja tulumaksu tasumise, sinu ülesandeks on ainult kontrollida oma tulusid ja kulusid, mis mõjutavad maksude deklareerimist.

Vormista oma tulusid ja kulusid sisaldav dokument ja lisa sellele kõik arved, lepingud, tšekid jne. Kui oled oma maksudeklaratsiooni käsitsi täitnud, siis on oluline kõik need dokumendid hoolikalt säilitada, kui peaksid olema vaidlused maksumenetluses.

Pea meeles, et kõik liikluskindlustus- ja kaskokindlustusega seotud kulutused või eluasemelaenu intressid võivad samuti mõjutada maksude deklareerimist. Pea meeles, et deklareerides kõik kulud, saad rohkem tagasi.

Kui soovid kindlustada maksudeklaratsiooni korrektse esitamise, siis on kõige parem abi saamine maksuspetsialistilt või raamatupidajalt. Tänapäeval on palju spetsialiseerunud ettevõtteid, mis aitavad oma klientidel deklareerimise protsessi hästi läbida. See valik on siiski tavaliselt kallim kui ise dokumendi täitmine.

Nüüd, kui tead kuidas esitada tuludeklaratsiooni, siis võid hinnata, kas deklareerimine on midagi, mida soovid ise teha või soovid abi otsida. Oluline on täita maksukohustusi ja paberimajandust õigel ajal ja õigesti. Edu!