Nullkulu

Nullkulu

miks ta seda teeb kuidas mõtlevad vihased ja kontrollivad mehed?

Miks Ta Seda Teed Kuidas Mõtlevad Vihased ja Kontrollivad Mehed

Vägivald on maailma suurim sotsiaalne probleem tänapäeval. Vägivallaga seotud küsimused mõjutavad inimesi erinevalt, kuid kõige enam mõjutab see naisi ja lapsi. Kuigi vägivalda ei tohiks mingil juhul õigustada, on huvitav mõista, miks inimesed nii käituvad, eriti mehed.

Vihased mehed on käitumispsühholoogia uurimise teema, mis on aastate jooksul palju tähelepanu saanud. Kuidas nad mõtlevad ja kontrollivad oma tegevust? Selleles peame vastuse leidma, et me suudaksime sellist käitumist parandada ja kõrvaldada.

Selgitamaks kohe ära, on oluline rõhutada, et mehed, kes kasutavad vägivalda, teevad seda siiski üüratult väikse vähemuse poolt. Samuti ei loo me paslikku ettekäändeid vägivalla õigustamiseks. Küsimus on selles, et me peame mõistma, miks mõned mehed on nii vihased ja ehk aidata neil väljuda sellest käitumisest.

Põhjused Vägivallale

Üks suurimaid koostikusid meeste viha ja vägivalla taga on nende lapsepõlv. Paljud mehed, kes käituvad selliselt, on ise kannatanud kehva kohtlemise all oma lapsepõlves. Kui me kannatame lapsepõlves füüsilise või emotsionaalse kuritarvitamise käes, siis on risk suurem, et käitume hiljem samamoodi.

Sageli on vägivald tugevasti seotud alkoholiga. Sageli on mehed, kes kasutavad vägivalda, alkoholisõltlased. Mõju, mida alkohol vägivalla väljendamisel mängib, on hinnanguliselt erinev. Mõned arvavad, et alkohol alandab inimese teadlikkust ja kohusetunnet. Teised aga leiavad, et alkohol alandab piiranguid ja koos sellega taseb alla ärevustunnet ning kõrvaldab inimestel hirme. Üks selle põhjuse kõrvaldamise meetodeid on sõltuvuse ravi.

Miks nad kontrollivad meid

Lisaks teatud käitumismustrite negatiivse mõju arusaamisele võiksime selle ka leevendada. Üks suurimaid probleeme vägivaldse käitumisega meeste puhul on suutmatus kontrollida end ja oma emotsioone. Tundub, et viha puhu on neil väga raske kontrolli alla saada ja nad ajavad lihtsalt endast välja.

Nii et mida sa siis tegema peaksid, kui tunned, et kaotad oma kontrolli? Esimene asi oleks säilitada jahedat pead. Usutakse, et kui sa valmistad oma keha ette ilma grillvalgusti süütamiseta, siis võib see aidata vältida vägivallateotusi. Mõned viisid, kuidas seda teha, on nii füüsilised kui ka vaimsed, nagu hingamise harjutused, rääkimine kellegagi või stressimaandamine. Samuti tasub meelde tuletada, et kui sa oskad enda käitumist ise kontrollida, siis jagad seda mustrit ka endaga rüselleva lapsega.

Kokkuvõtvalt, vägivald pole suunatud mitte ainult nendele, kes on selle objektiks, vaid see mõjutab ka nende suhe lähedaste ja keskkonnaga. Vägivaldne käitumine on aeg-ajalt suurim probleem meeste puhul, kuid seda saab leevendada mõne lihtsa juhendamise abil. Kuigi me ei tohi kunagi vägivalla õigustada, on huvitav mõista, miks mõned mehed sellist käitumist näitavad. Ainult praeguste probleemide teadlikkuse suurendamine aitab meil jätta väga oluline panus meie suuremasse maailma.

Lõpetuseks, me peame õppima, kuidas meenutada meestele head kohtlemist lapsepõlvest alates ja kontrollida oma käitumist. Samuti peame meil oluline pakkuda ravi nende sõltuvuste ja emotsionaalsete probleemide raviks, mis põhjustavad sageli vägivalda. Mõistmaks meeste negatiivset käitumist, peaksime me õppima, kuidas aidata neid oma käitumist muuta ning kirjutama kahjuliku käitumise suurema ennetamise abil.

Kokkuvõttes, meeste vägivald on suur probleem, mis mõjutab meie ühiskonda laiemalt. Kasutades keerukaid mõistete harjutusi, võime vältida vägivallateotusi ning aidata meestel õppida kontrollima oma viha ja emotsioone. Mõistmine, miks mehed oma käitumisel üle piiri lähevad, on suur šanss võidelda vägivalla vastu ja luua rahulikum ja turvalisem maailm meie kõigi jaoks.