Nullkulu

Nullkulu

miks beebi ei maga?

Miks beebi ei maga: kõik, mida pead teadma lapse öörahu kohta

Kui oled just saanud beebi, siis oled tõenäoliselt tundnud segadust, kui sinu pisike kahaneb ja tema magamisrütm on veel välja kujunemata. Kõige rohkem vajavad lapsed esimestel kuudel pärast sündi und. Unehäired on aga üks sagedasemaid muresid, millega lapsevanemad kokku puutuvad. Beebid on erinevad ja seetõttu võivad nende unehäired erineda. Selles artiklis käsitleme tavalisemaid põhjuseid, miks beebi ei maga.

Näljatunne
Uue ilmakodaniku magamise põhjuseks võib olla näljatunne. Enamik lapsi sööb juba vahetult enne magamaminekut, aga võib olla ka juhu, kus midagi söötmisega seotud ei õnnestu. Kui beebi nutab kohe pärast söötmist ja tundub pahurana, siis on suure tõenäosusega nälga tundev. Kui oled igal ajal valmis lapse rahuldamiseks, siis saab ta alati kiirelt uuesti unne vajuda.

Mähe
Mähe, mis on täis uriini või väljaheidetega, võib beebile ebamugavust tekitada. Ebamugavustunne muudab lapse ka rahutuks ja reaktiivseks. See on üks lihtsamaid probleeme, mida saate kontrollida, ja on oluline tagada, et teie lapse mähkme vahetamise tööriistad oleksid käepärast.

Liiga palju müra
Kõrvulukustav heli on beebi jaoks äärmiselt häiriv ning see võib teda une ajal häirida. Loomulikult, kui sa oled kodus, siis on raskem kõiki helisid kontrolli all hoida, aga erinevaid meetmeid saab siiski kasutada: võid kasutada valget müra või taustamuusikat, et aidata beebil rahulikult magada; mähkida laps sisse (jahe) tekki, et vältida karmide helide mõju.

Täiskõhutunne
Beebi seedeorganid on alles arengufaasis ning seetõttu võib ta kergesti täis saada. Seega pole hea mõte toita last enne magamaminekut liiga palju. Üldiselt ei ole hea mõte toita last enne magamaminekut liiga palju, sest see võib põhjustada gaase või maoärritust.

Rutiin
Beebid armastavad rutiini ja see võib aidata neil õhtul uinuda. On oluline luua rutiin, mis teeb teie lapsele meele rahuks ning mis toob loomulikult kaasa tervisliku une. Õhtuste tegevuste loetelu võib olla järgmine: massaaž, vann, rinnaga toitmine või piimapudeli andmine, lugemine ja siis lõplikult magamamineku toiming.

Liiga kõrgel temperatuuril keskkond
Kui on liiga kuum, siis beebi võib olla unetu. Selle vastu on kindel lahendus: lase kodus temperatuuril veidi langema, et magamistuba oleks jahedam. Kui sul on õhukonditsioneer, siis see lahendab probleemi kindlalt.

Planeedi jaoks valel ajal sündimine
Mõnedel beebidel on oma bioloogilistest kelladest tingituna ebatavaline uni- ärkveloleku rütm. Kui tegualsesse gruppi kuulutakse, siis on tõenäoline, et beebil on keeruline hommikupoole uuesti magama jääda. Samas kui teete temaga video kõne jutuajamist või teete midagi lõbusat või keerulist, siis on võimalik, et ta jääb veel magamata.

Liiga palju tähelepanu
Vaata, kuidas sa kohtled oma last öösel – kui sa pidevalt kõõlud voodi kõrval, annad talle rinnapiima või midagi muud, kui ta nutab, siis võib see põhjustada suuremaid probleeme kui see, et ta ise magama ei jää. Beebid vajavad kindlasti ustavust, kuid usaldus peaks avanema lapsevanema ja lapse vahel.

Kokkuvõtteks, tuleks meeles pidada, et kui beebi ei maga hästi, siis saate olukorraga tegeleda. Vajaliku hoolitsuse ja tähelepanelikkusega saate aidata beebil uuesti unne jääda. Kõik ei ole alati probleem – alati võib uuesti alustada ning leida need lahendused, mis sobivad sulle ja su pisikesele kõige paremini.